2022.05.17. 09:20

Tizenegy gólt vágott a Böhönye

A házigazda Kaposfüred alaposan megverte a Buzsákot, Belovics Dominikék tízet számoltak az újonc vendégcsapatra a Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.

Megyei II. osztályú
labdarúgó-bajnokság
a 30. forduló eredményei
Kéthelyi SE– Kiskorpádi SE 4–2 (2–0)
Kéthely. V.: Horváth G.
Kéthelyi SE: Gyurkó G. – Kolozs L. (Nemes R. a 75. percben), Hajdu I., Buzsáki Á. (Potyondi S. az 53. percben), Hodorics D. (Fejes P. a 73. percben), Vass A. (Berkes Cs. a 63. percben), Kórosi P., Török R., Géczi D., Kormos A., Kisharmadás E. Vezetőedző: Nikula András. Kiskorpádi SE: Imre K. (Liska J. a 44. percben) – Blinczki Á., Erdei F., Nagy K., Hortobágyi B., Büki B., Szabó Zs., Burda D. (Pék K. az 58. percben), Fazekas A. (Horváth M. az 55. percben), Sznopke B., Dózsa R. (Tamás R. a 67. percben). Vezetőedző: Bogdán Gábor.
Gólszerzők: Kórosi P. 2 (a 36. percben, a 74. percben), Hajdu I. a 47. percben, Buzsáki Á. a 47. percben, illetve Horváth M. a 66. percben, Sznopek B. a 72. percben.
Kiállítva: Gyurkó G. a 85. percben, Erdei F. a 92. percben.
Az ifjúsági mérkőzés elmaradt.

1926 PSE Fonyód– Dél-Balaton FC 1–2 (1–1)
Fonyód. V.: Golubics.
1926 PSE Fonyód: Varga B. – Bogdán Z., Jóna Z., Bogdán K., Varga D., Francsics R., Vándor A., Androsovits K., Horváth P., Görcsi S. (Molnár T. a 88. percben), Szabó D. Vezetőedző: Graszl Norbert. Dél-Balaton FC: Kántor J. – Böröczky B., Varga Á., Sevter M. (Tardi A. a 62. percben), Majoros Barnabás, Horváth B., Herczeg M., Majoros Bálint (Végh Gy. a 90. percben), Mester G., Réti A., Grübl Z. Vezetőedző: Böröczky Bánk.
Gólszerzők: Vándor B. a 15. percben, illetve Mester G. a 11. percben, Herczeg M. a 75. percben.
Az ifjúsági mérkőzés félbeszakadt.

Balatonszabadi SE– Balatonberény 4–2 (4–1)
Balatonszabadi. V.: Knézics.
Balatonszabadi SE: Krisztin Botond (Szalai Cs. a 82. percben) – Jónás P., Szentpéteri L., Zrínyi R., Horváth M., Krisztin Balázs, Keszler Á., Csapó B., Gyánó G., Késmárki T., Szakálas Á.. Vezetőedző: Késmárki Tamás. Balatonberényi KSE: Konkoly A. – Szép M., Nyári T., Bogdán A., Wolf B., Karancz K., Kiss P., Szántó R. (Mezőfi J. a 82. percben), Gazda G., Orsós N., Fenusz T. (Sárközi Zs. a szünetben). Vezetőedző: Nyári Tibor. Gólszerzők: Krisztin B. a 10. percben, Jónás P. 2 (a 19. percben a 43. percben), Szentpéteri L. a 30. percben, illetve Kiss P. 2 (a 8. percben, a 49. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszabadi SE–Balatonberényi KSE 4–0.

Kaposfői Kiske– Mezőcsokonya SE 1–3 (1–0)
Kaposfő. V.: Páhoki Zs.
Kaposfői Kiske: Sulcz R. – Gyenesei Z., Endre H. (Herbel P. a 66. percben), Piszker B., Fejes B. (Nógely P. a szünetben), Vajda T., Ivusza P. (Springmann F. a 72. percben), Ölbei M., Weimann Á., Tábori G., Herbel T. Vezetőedző: Nógely Péter. Mezőcsokonya SE: Kéri L. – Lndek M. (Meksz Gy. a 86. percben), Böszörményi R. (Tábori G. a szünetben), Begovácz A. (Fejes P. a 67. percben), Dancs D., Nagy G., Huszár Cs., Rákosa J., Kuti K., Kuti J., Ceglédi Cs. Vezetőedző: Mátés Balázs. Gólszerzők: Ivuzsa P. az 5. percben, illetve Tábori G. a 48. percben, Rákosa J. a 66. percben, Kuti K. a 71. percben.
Kiállítva: Weimann Á. a 30. percben, Vajda T. a 35. percben.

Kaposfüred SC– Buzsák KSE 10–0 (4–0)
Kaposfüred. V.: Mátyás L.
Kaposfüred SC: Bogdán B. – Csiszár T., Horváth M., Dervalits S., Károli Gy. (Tóth A. a 68. percben), Belovics D. (Nikolausz G. a 75. percben), Kurucz T. (Kelemen Cs. a 72. percben), Teruzzi Ludovico R. (Sebők A. a 73. percben), Makai M., Cser D. (Pápai T. az 59. percben), Bunovácz A. (Szabó M. a szünetben). Vezetőedző: Pál Gábor. Buzsák KSE: Kovács Gy. – Insperger Zs., Hosszú B. (Kesztyűs R. a 61. percben), Pántics Sz., Molnár G. (Kovács R. a szünetben), Matucza Á., Babina Zs., Molnár M., Mezriczki Z., Drubi G., Fehér B. Vezetőedző: Perusza Balázs. Gólszerzők: Belovics D. 3 (a 2. percben, a 69. percben, a 73. percben), Csiszár T. a 78. percben, Károli Gy. a 35. percben, Bunovácz A. a 38. percben, Dervalits S. az 56. percben, Makai M. az 57. percben, Kelemen Cs. a 79. percben, Pápai T. a 83. percben – büntetőből.
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfüred–Buzsák KSE 3–0.

Öreglak Medosz SE– Kaposmérő SE 7–1 (4–0)
Öreglak. V.: Böröczi.
Öreglak Medosz SE: Bene D. – Fazekas K., Kollár M., Kovács K., Hilcz J. (Virágh K. az 54. percben), Niklai D., Valkó T., Izsó A. (Kovács T. a 61. percben), Virágh L., Valkó D. (Csonka J. a 79. percben), Virágh P. (Neszményi B. az 54. percben). Vezetőedző: Kovács Károly. Kaposmérő SE: Hegedüs I. – Kovács P., Szabó L., Horváth Z., Bartos J. (Berta P. az 54. percben), Simon M. (Mércse D. a szünetben), Franzi R., Schneiker R., Magyar Z., Tabi T., Gazder D. Vezetőedző: Juhász András. Gólszerzők: Valkó D. a 19. percben, Valkó T. 4 (a 28. percben, a 32. percben, a 40. percben, az 54. percben), Kollár M. az 59. percben, Virágh K. a 88. percben, illetve Franzi R. a 65. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: Öreglak Medosz SE–Kaposmérő SE 4–0.

Balatonföldvári SE– Zamárdi Petőfi SE 2–0 (0–0)
Balatonföldvár. V.: Németh D.
Balatonföldvári SE: Kandó Zs. – Schmidt G. (György B. a 74. percben), Kovács R. (Koseluk B. a szünetben), Lakos J. (Tislér N. a szünetben), Bocsev B., Porédos F., Kurdi P., Nagy J., Nieselberger Á., Rusvai L., Puller P. (Kadlicskó G. a szünetben). Vezetőedző: Farkas Zoltán. Zamárdi Petőfi SE: Pápes M. – Venczli L., Mészárovics F., Olasz B., Hodola T., Kiss A., Samu A., Torjai M., Horváth J., Papp R., Kiss Á. (Bauer A. a szünetben) Vezetőedző: Kiss Ákos.
Gólszerzők: Rusvai L. a 77. percben, Nieselberger Á. a 81. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvári SE–Zamárdi Petőfi SE 21–0.

Karád SC– Somogyjád SZSE 1–1 (0–1)
Karád. V.: Agócs Á.
Karád SC: Huber D. – Torma G., Balása M., Madarász B. (Torma Zs. a 68. percben), Kovács B., Kreka B., Strángli P., Sztojka M. (Marics J. a 41. percben), Encenplenner T., Komáromi B., Fábri Á. Vezetőedző: Torma Zsolt.
Somogyjád SZSE: Tompa L. – Nagy I. (Varga D. a 60. percben), Ferencz M., Horváth M., Nemes P., Horváth F., Bosnyák Á. (Balog B. a 20. percben), Palkovics J., Cser G., Horváth R., Németh J. Vezetőedző: Hanusz János.
Gólszerzők: Balása M. a 92. percben, illetve Németh J. az 5. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Karád–Somogyjád SZSE 2–0.

Böhönye KSE– Lengyeltóti VSE 11–2 (5–1)
Böhönye. V.: Babos Cs.
Böhönye KSE: Vass J. – Ruzsics D., Banicz K., Sipos A., Prokli G. (Bódis G. a 61. percben), Csizmadia T., Tóth T. (Mózes G. a 67. percben), Garai B., Farkas T., Kocsis Z. (Bakos M. a szünetben), Farkas Cs. Vezetőedző: Nagy Attila.
Lengyeltóti VSE: Izsák A. – Sipos T., Ujváry E., Sipos B., Schmida I., Horváth T., Horváth M., Németh R., Kiss D., Georgi R., Szenyéri R. Vezetőedző: Sipos Zoltán.
Gólszerzők: Farkas Cs. 2 (a 15. percben, az 52. percben), Ruzsics Dániel 3 (a 29. percben, a 41. percben, a 86. percben), Szenyéri R. a 31. percben (öngól), Banicz K. a 38. percben, Sipos A. a 60. percben, Garai B. a 73. percben, Bakos M. 2 (a 82. percben, a 87. percben), illetve Szenyéri R. 2 (a 44. percben, a 68. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye KSE–Lengyeltóti VSE 3–1.
A 31. forduló párosítása. Szombat, 17 óra: Somogyjád SZSE–Kaposfüred SC, Zamárdi Petőfi SE–Karád SC, Kaposmérő SE–Balatonföldvári SE. Vasárnap, 17 óra: Lengyeltóti VSE–Dél-Balaton FC, Kiskorpádi SE–1926 PSE Fonyód, Buzsák KSE–Kéthelyi SE, Kaposfői Kiske–Öreglak Medosz SE, Balatonberényi KSE–Mezőcsokonya SE, Böhönye KSE–Balatonszabadi SE.

Megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság
a 20. forduló eredményei
Osztopán SE–NKSE Balatonszárszó 1–4 (az ifjúsági mérkőzésen 0–2), Bodrog SC–Inke Villtek SE 1–10 (az ifjúsági mérkőzésen 0–12), Kapostáj Zimány SE–FC Barcs 0–10 (az ifjúsági mérkőzésen 2–3), Csokonyavisontai KSE–Somogyvári KÖSE 2–2 (az ifjúsági mérkőzésen 2–7), Szabás SE–Babócsa SE 2–4 (az ifjúsági mérkőzésen 4–6), Szőlősgyörök KSE–Berzence SE 0–4 (az ifjúsági mérkőzés elmaradt).

Megyei IV. osztályú labdarúgó-bajnokság
Északi csoport
A 20. forduló eredményei: Balatonújlaki SE–Visz Dél-Balaton FC 8–1, Somogybabod SE–Koppányvölgye FC 2–0, Balatonendrédi Haladás FC–Ádánd KSE 10–1, Kapolyi SE–Nágocs SE 0–12, BBSC–Mernye KSE 2–2, Andocs Községi SE–Kötcse SE 1–2.
Déli csoport
A 20. forduló eredményei: Gyékényes SE–Homokszentgyörgyi SE 2–4, Somogyszili SE–Kaposújlaki SC 3–3, Mike FC–Somogyjád II.-Alsóbogát 9–1. A Somogyszobi VSE–Mezőcsokonya SE II. mérkőzés elmaradt, a győzelemért járó három bajnoki pontot – 3–0-ás gólkülönbséggel – vélhetően a hazai együttes kapja majd meg.

A Kaposfüred SC együttese (vörös mezben) meg sem állt tíz gólig a vendég buzsáki csapat ellen
Fotóillusztráció: Lang Róbert