Kosárlabda

2022.05.11. 20:42

Vereség a szezon utolsó hazai mérkőzésén

Kikapott, de szépen zárta a férfikosárlabda NB I./A 2021/2022-es szezonját a Kaposvári KK, mely hazai pályán kapott ki a DEAC-Tungsramtól.

Molnár Gábor

Fotó: Lang Robert Kaposvar

Immáron tét nélkül lépett pályára a Kaposvár Arénában a Kaposvári KK és a DEAC-Tungsram a férfikosárlabda NB I./A középházi középszakaszának utolsó fordulójában. A játéknap előtt ugyanis már eldőlt, hogy előbbiek biztosan a kilencedik, utóbbiak pedig a tizedik helyen fejezik be a pontvadászatot, ráadásul mindkét félnek ez volt az utolsó szezonbeli összecsapása. A somogyiaknál Wayne Martin már nem volt ott a keretben, s arra lehetett számítani, hogy mindkét egyletnél azok kapnak majd kulcsszerepet, akik az idény során kevesebb lehetőséghez jutottak, és így is lett.

Ám akik kifutottak a játéktérre, nagyon odatették magukat, küzdöttek hajtottak a szurkolókért, a csapatukért, Kaposvárért. Aztán érkezett Bogdán Benedek és Paár Márk is, a fiatal irányító azonnal kiharcolt egy faultot és mindegyik büntetőjét értékesítette. Őrizte minimális előnyét a házigazda, melynek minden játékosán látszott, szépen akar búcsúzni a hazai publikumtól. Tettek is egy lépést e felé, miután a szünetre ötpontos fórral vonulhattak.

A fordulás után hamar ledolgozta a hátrányát a DEAC és a vezetést is átvette. Két perccel a harmadik negyed vége előtt – a nézők vastapsa mellett – pályára lépett a 2005-ös születésű Antalics Dániel is, a vendégek pedig egységnyi előnnyel várhatták a zárószakaszt. Mely nagy csatát hozott, ám a végén a vendégek örülhettek. Ennek ellenére a szurkolók pacsizni hívták a játékosokat, akik természetesen eleget tettek a kérésüknek. Ha nem is győzelemmel, de szépen búcsúzott a szezontól a Kaposvári KK.

Kaposvári KK–DEAC-Tungsram 82–91 (24–20, 20–19, 21–27, 17–25)

Kaposvár Aréna. V.: Praksch P., Tőzsér D., Csabai-Kaskötő B.

Kaposvári KK: Krnjajski (16/6), Diggs (15/9), Puska B. (6), Hendlein (12/6), Csorvási (12). Csere: Plézer (4), Bogdán B. (11/3), Paár M. (6), Antalics D. (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.

DEAC-Tungsram: Kerpel-Fronius G. (4), Polyák (11/9), Drenovac (21), Valerio-Bodon (14/6), Dzseletovics (19/3). Csere: Neuwirth (3/3), Aska (12), Balázsi (2), Gáspár M. (5), Kiss K. (-), Udemezue (-). Vezetőedző: Berényi Sándor.

A mérkőzés alakulása.

2. perc: 4–0, 4. perc: 8–4, 7. perc: 16–13, 8. perc: 20–13, 10. perc: 24–20, 12. perc: 28–20, 14. perc: 31–26, 16. perc: 35–34, 18. perc: 40–37, 20. perc: 44–39, 22. perc: 49–46, 24. perc: 54–51, 26. perc: 54–56, 28. perc: 62–60, 31. perc: 67–66, 35. perc: 71–76, 40. perc: 82–89.