FINA

2022.06.20. 20:14

Döntőbe úsztak a magyarok

Milák Kristóf és Kenderesi Tamás is ott lesz a döntőben

20220423 Debrecen CXXIV. (124.) Úszó Országos Bajnokság. 4.nap Fotó: Czinege Melinda CZM Hajdú-Bihari Napló Képen: Milák Kristóf, úszó

Fotó: Czinege Melinda

Milák Kristóf – akinek ez a fő száma – és az olimpiai bronzérmes Kenderesi Tamás is ott lesz kedden este Budapesten a Duna Arénában a 200 méteres pillangóúszás döntőjében. Milák a legjobb időt úszta a hétfő délelőtti előfutamokban, Kenderesi pedig negyedik lett saját futamában, az összesítésben pedig nyolcadik. A hétfő esti középdöntőben aztán mindketten még rátettek egy lapáttal – a középdöntőt elképesztő fölénnyel nyerte Milák Kristóf, míg Kenderesi Tamás 1,3 másodpercet javítva déletőtti időeredményén a hatodik lett , s így mindketten bejutottak a kedd esti döntőbe