2022.06.16. 10:17

Konkoly Zsófia megállíthatatlan a vb-n

Trancsik Zsanett

Fotós: Lang Robert Kaposvar

Konkoly Zsófia továbbra is tarol a madeirai Paraúszó Világbajnokságon. Kedden a 200 méter vegyesúszás döntőjében is parádésan úszott az S9 kategóriában, óriásit küzdött és végül világbajnoki aranyérmet szerzett. Így immáron paralimpiai, világ- és Európa-bajnok, valamint világ- és Európa-csúcstartó, illetve paralimpiai rekord is az ő nevéhez fűződik.

Konkoly Zsófia tovább folytatta sikersorozatát a vb-n, egyszerűen megállíthatatlan. Ezúttal a 100 pillangón az S9 kategóriában egy olyan hajrát indított a második ötven méteren, hogy egyáltalán nem volt kérdés az újabb győzelme, így a Paraúszó Világbajnokságon a második aranyérmét szerezte meg egy elképesztő diadallal. Sokat segített neki a háromhetes edzőtábor, amit Kaposváron töltött el a Csik Ferenc Versenyuszodában az edzőjével, Jancsik Árpáddal, valamint két társával, Kárpáti Dalmával és Iván Bencével együtt.
Pap Bianka már büszkélkedhet egy ezüstéremmel szintén a 200 méteres vegyes­úszás döntőjében az S10 kategóriában. Ám most a 400 gyors döntőjében folytatta az eddigi ragyogó szereplését, de ezúttal a dobogó első fokára állhatott fel, így ő is már a második érmét zsebelhette be. Ugyanebben a számban Hotz Csenge az S10-es kategóriában a harmadik helyen ért célba és ezzel megszerezte első érmét Madeirában. Száraz Evelyn az S6 200 méteres vegyesúszásán épphogy lecsúszott a dobogóról, Iván Bence pedig az S6 szintén 200 vegyesen az ötödik helyen ért célba.

A 19. Fina Vizes Világbajnokság úszás programja a hétvégén kezdődik Budapesten. A szombati napon a magyar csapat közül Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma, Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Késely Ajna és Fábián Fanni ugrik vízbe, akik közül már többen is megkezdték az edzéseket.

Fotó: Lang Róbert