2022.07.06. 15:39

A dán válogatott irányítója érkezik a Kometa KKK-hoz

A dán válogatott irányítója, Sebastian Aris lesz a következő szezonban a férfikosárlabda NB I./A-csoportjában szereplő Kometa Kaposvári KK karmestere.

Molnár Gábor

Sebastian Aris, aki az idén decemberben lesz huszonhét esztendős, a dániai Viborgban született, s tagja a nemzeti együttesnek. A 188 centiméter magas irányító pályafutását hazájában, a Bakkers Bearsnél kezdte, ahol 2014-ben, tehát még egészen fiatalon, bajnoki címet is nyert. Egy esztendőnyi svédországi kitérő után visszatért Dániába a Svendborg csapatához, s az együttessel 2021-ben bronz-, majd 2022-ben ezüstérmet szerzett.

A mögöttünk hagyott idényben harmincegy bajnokin tizennyolc pontot, 4,5 lepattanót és 6,1 gólpasszt átlagolt, miközben a triplavonal mögül negyvenhat százalékkal, míg büntetőből kilencvenegy százalékkal célzott. Arist az évad végén a bajnokság legjobb dán játékosnak választották meg, míg miután csapatával kupagyőzelmet szerzett, a kupadöntő MVP-címét is megkapta a döntőben szerzett 26 pontját követően.

Sebastian Aris már a második légiós, aki aláírt a kétszeres bajnok és egyszeres Magyar Kupa-győztes Kometa Kaposvári KK csapatához. Miután a horvát válogatott Tomislav Gabric is elkötelezte magát a somogyiakhoz. A huszonhat éves bedobó az elmúlt évadot a francia az Elan Chalon együttesénél töltötte, ahol harmincnégy bajnokin átlagban tizenhét perc alatt 8,1 pontot átlagolt, a hárompontos vonal mögül pedig negyven százalékos pontossággal célzott.

Három játékosával is szereződést hosszabbított a klub, Krnjajszki Borisz és a csapatkapitány, Hendlein Roland is újabb egy-egy szezonra kötelezte el magát a kétszeres bajnok és egyszeres Magyar Kupa-győztes somogyi együtteshez. A saját nevelésű tehetség, Paár Márk pedig hosszú távú megállapodást írt alá, mely kettő plusz egy esztendőről szól.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, új edzővel vág majd neki a 2022/2023-as szezonnak a Kometa Kaposvári KK; a fiatal, ám ennek ellenére rendkívül rutinos horvát szakember, Ivan Rudez irányítja a szakmai munkát az előttünk álló idényben.

A Koemta Kaposvári KK jelenlegi játékoskerete: Krnjajszki Borisz, Hendlein Roland, Bogdán Benedek, Csorvási Milán, Puska Bence, Paár Márk, Tomislav Gabric (horvát), Sebastian Aris (dán). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.