Úszás

2022.08.04. 14:47

Kakuk Koppány három bajnoki címmel tért haza

Trancsik Zsanett

Múlt héten rendezték a Gyermek Országos Bajnokságot Hódmezővásárhelyen. A Kaposvári Sportközpont és Sportiskola öt úszóval állt rajthoz a rangos versenyen, a fiatalok pedig eredményekkel zárták a megméretést. Az egyesület tizenöt pontszerző helyezéssel, két bronzéremmel, három ezüsttel és három országos bajnoki címmel térhetett haza. Mindhárom aranyat Kakuk Koppány szerezte meg, mindegyiket korosztályos országos csúccsal.
Eredmények:
Kakuk Koppány: 100 háton negyedik hely, 50 gyorson harmadik hely, 200 vegyesen második hely, 100 gyorson, 200 gyorson, 400 gyorson pedig első hely, mindegyik évjáratos országos csúccsal.
Pálca-Juhász Emese: 50 gyorson nyolcadik hely, 100 gyorson hatodik hely, 800 gyorson ötödik hely, 200 gyorson és 400 gyorson második hely.
A 4 x 100-as MIX gyorsváltó a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A csapat tagjai, Kakuk Koppány, Pálca-Juhász Emese, Gulyás Fanni és Csiszár Ákos.
Gulyás Fanni: 50 gyorson tizenhetedik hely, 100 gyorson tizenhatodik hely, 200 gyorson tizenötödik hely, 400 gyorson nyolcadik hely, 800 gyorson hetedik hely, 1500 gyorson hatodik hely.
Roznik Patrik: 200 mellen tizenkettedik hely, 100 mellen nyolcadik hely.
Csiszár Ákos: 50 gyorson hatvannegyedik hely, 100 mellen huszonnegyedik hely, 200 mellen huszonkettedik hely. Trancsik Zsanett

Fotó: Hajdu Sándor