2022.11.26. 20:28

A Budapest Honvéd otthonában is kikaptak a kaposvári kosarasok

Egy ponttal, 78–77-re kapott ki a Budapest Honvéd otthonában a férfikosárlabda NB i./A kilencedik fordulójában a Kometa Kaposvári KK.

Fotó: Lang Robert Kaposvar

Mindkét csapat az Arconic-Alba Fehérvártól kapott ki az előző mérkőzésén, igaz a fővárosiak egy hete szombaton, azaz sokkal több idejük maradt a regenerálódásra. A somogyiaknál Paár Márk ugyan átöltözött és bemelegített, de a sérülése miatt még nem léphetett pályára, a hazaiaknál Völgyi Marcell kihagyta a meccset. Abban a reményben futottak ki a kaposváriak a Ludovika Arénában a parkettre, hogy megszerzik idénybeli negyedik győzelmüket.
Ennek megfelelően kezdték a mérkőzést, Halmai Dániel egy perc nyugtot sem hagyott Simon Kristófnak, Hughes korlátlan úr volt mindkét palánk alatt, Griffin első három dobása a gyűrűben landolt, Aris pedig remekül forgatta a csapatot. A hazaiak, a kezdeti megilletődöttség után, kezdtek magukra találni és Mijovics extrájával – aki egy negyed alatt tízig jutott, azaz a csapata pontjainak felét ő szerezte – felzárkóztak, ám a minimális előny megmaradt a negyed végéig.
A második felvonás eleje Hendlein Rolandról szólt, a rutinos kosárlabdázó játszi könnyedséggel dobott három ziccert. Krnjajski kiváló védekezési után könnyű kosarakat szereztünk, jött is Baksa Szabolcs időkérése. Mely után Hughes-ra fújtak egy támadót és egy technikait, s máris szorosabb lett a találkozó. Elvesztették a ritmust támadásban a vendégek, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, ellenfelük elkapta a fonalat és átvette a vezetést. Öt másodperccel a vége előtt Gabric vetődött rá egy labdára, miközben küzdöttek a labdáért, az egyik hazai játékos elesett. Mialatt a játékvezetők visszanézték az esetet Ivan Rudez egy technikait kapott, a videózás végén pedig kiállították a horvát kosárlabdázónkat. Mindhárom büntető beesett, amivel kétpontos előnyt szerzett a házigazda.
A térfélcsere után tovább növelte előnyét a fővárosi együttes, mely a szerencsével sem állt hadilábon. Próbálták a Kometa kosarasai gyorsítani a játékot, mindig jött azonban egy-két hiba, ami megakasztotta a felzárkózást. A szurkolók, akik szép számmal kísérték el Budapestre a csapatot, ráéreztek, segítségre van szüksége a fiúknak és fergeteges buzdításba kezdtek. A tábla meghibásodása miatt azonban hosszú percekig állt a mérkőzés. A technikai malőr után Simon Kristóf triplájával már tizeneggyel vezetett a vendéglátó. Egy huszáros hajrával feljött 62–57-re a Kaposvár, s innen indult az utolsó etap.
Mely Krnjajski sportszerűtlen hibájával kezdődött, de a csapatkapitány az ellentámadásból bevágott egy távolit, s Hughes büntetői után már csak kettő volt közte. Óriási csata zajlott a pályán, felváltva estek a kosarak, s Hughes mesteri centermukáival sikerült átvenni a vezetést. Az utolsó két percnek egyenlőről vágtak neki a felek, Hendlein pöccintésével szerzett előnyt a somogyi gárda, Simon Kristóf azonban kiharcolt egy faultot, miközben triplát dobott, s mind a három büntetőt értékesítette (78–77). Tíz másodperc maradt az utolsó támadásra, Arist viszont betakarták, így a hazaiak egyetlen ponttal megnyerték a meccset.
Budapest Honvád SE–Kometa Kaposvári KK 78–77 (20–22, 25–21, 17–14, 16–20)
Budapest, Ludovika Aréna. V.: Papp P., Goda L., Nyilas I.
Budapest Honvád SE: Simon K. (18/6), Tanoh Dez (12/6), Mijovics (27/12), Demeter (2), Peringer (4). Csere: Hajdu P. (12/6), Kopácsi (3/3), Vámos (-), Takács D. (-). Vezetőedző: Baksa Szabolcs. Másodedző: Sabáli Balázs.
Kometa Kaposvári KK: Aris (22/12), Halmai D. (4), Griffin (10/3), Gabric (5/3), Hughes (10). Csere: Puska B. (2), Hendlein R. (11), Krnjajski (12/6), Bogdán B. (1). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.
Kiállítva: Gabric a 20. percben.
Kipontozódott: Halmai D. a 35. percben.
A mérkőzés alakulása
2. perc: 5–5, 4. perc: 7–12, 6. perc: 7–14, 8. perc: 18–18, 10. perc: 20–22, 12. perc: 20–26, 14. perc: 25–30, 16. perc: 30–34, 20. perc: 45–43, 22. perc: 50–43, 24. perc: 55–49, 26. perc: 59–51, 28. perc: 62–53, 62–57, 30. perc: 62–57, 32. perc: 66–62, 34. perc: 69–66, 36. perc: 72–73, 38. perc: 75–75.