Röplabda

2022.11.05. 20:34

Bő egy óra kellett csak a Finonak

Nem egészen egy hét alatt háromszor is pályára szólították a Debreceni EAC egyletének a tagjait hazai környezetben. A legutóbbi fellépésük, a Bp. MAFC-BME elleni Magyar Kupa-nyolcaddöntő első mérkőzése után – amely öt játszmás volt – bő másfél napjuk maradt arra, hogy megpróbáljanak valamelyest regenerálódni. Ezúttal a brazil pontgyáros Cesar Coelho Rabel Willian kapta a liberó szerepkörét, Bán Viktor pedig kezdőként lépett pályára.

Fenyő Gábor

A nyitó játszmát végig a vendég somogyiak uralták. Villámgyorsan két pontos előnyt szereztek, majd amikor 17–15 arányú kaposvári vezetés állt az eredményjelzőn, nagyobb sebességi fokozatba váltottak, s zsinórban hat pontot gyártva eldöntötték ez első játékrész sorsát. A folytatásban a hazigazda debreceniek kezdtek jobban – közben a kubai légiós Quevedo Hernández Hermes már a tizedik pontját jegyezte –, de csak a szett feléig (12–12) tudták tartani a lépést a Fino-Kaposvár együttesével, A harmadik, utolsó felvonás volt a legrövidebb. A kaposváriak gyorsan elléptek ellenfelüktől hét ponttal (2–9), amit aztán csak tovább növeltek a folytatásban, s végül 63 percnyi játék után pontot tettek a debreceni fellépés végére.

Míg a vendég kaposváriak összesen 55, addig a hazaiak csupán 42 pontot gyártottak. Ebből a mezőny legponterősebb játékosa, Almora Nunez Gustavo Lazaro és Bán Viktor egy híján 30-as jegyzett. A többi hét játékosuk csak két, illetve egy pontra volt jó. A Fino-Kaposvár csapatából öten gyártották a pontokat: Quevedo Hernández Hermes 17-ig, míg Bögöly Gábor 14-ig jutott, amihez a másik kubai légiós, Lescay Favier Tomas Alejandro és Iván Bence még hozzátett 10–10 pontot. Ebből Lescay öt, Iván Bence pedig két alkalommal is méretes blokkjaival volt eredményes.

Debreceni EAC–Fino-Kaposvár 0–3 (–18, –22, –14)

Debrecen, egyetemi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Szabó P., Sík.

Debreceni EAC: Tóth A. (2), Bagics (2), Kiss I. (2), Almora (21), Bán (8), Moret (1). Csere: William (liberó), Remete (2), Lovas (2), Imre T. (2). Vezetőedző: Fodor Antal.

Fino-Kaposvár: Manchev (–), Hubicska (4), Iván B. (10), Quevedo (17), Bögöly (9), Lescay (10). Csere: Bozóki (liberó), Donisthorpe (–). Vezetőedző: Slobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.