2022.11.29. 12:38

Hibátlan teljesítménnyel vezetik a tabellát az U17-es lányok

Az U18-as fiúk a Pénzügyőr, az U22-es lányok a DKKA ellen arattak győzelmet. Az U23-as fiúk a Siklós, míg az U17-es lányok a SZISE együttesét győzték le.

MW

Fotó: NEMETH_LEVENTE_FOTO

Kilencedik győzelmét aratta a Nemzeti Kézilabda Akadémia fiúcsapata az U18-as bajnokságban, ahol a legutóbbi fordulóban 33–28-ra nyert a Pénzügyőr otthonában. Lehőcz Zoltán együttese egy góllal vezetett a félidőben, majd a szünet után tovább növelte az előnyét. A fiúk megküzdöttek a két pontért és továbbra is vezetik a tabellát.

U18 I. osztály–10. forduló

Pénzügyőr SE–Nemzeti Kézilabda Akadémia 28–33 (16–17)

Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 50 néző. V.: Bába, Horváth.

NEKA: Gulyás, Széll (kapusok) – Lendvai 10, Csanálosi 8 (1), Janowszky 4, Juráskó 4, Hunyadi 2, Pál 2, Erdős 1, Kiss 1, Sikler 1, Beregi, Brucker, Héjjas, Vida G., Vida R. Vezetőedző: Lehőcz Zoltán.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1.

Lehőcz Zoltán: – Nehezen megszerzett, értékes két pontot gyűjtöttünk. Meg kellett küzdenünk sok mindennel, de szerencsére a jó egyéni teljesítmények és a csapat tartása elegendő volt a győzelemhez

***

Ifj. Kiss Szilárd együttese tovább folytatja remek szereplését a női NB II.-ben, miután a hétvégén kilencgólos győzelmet arattak a DKKA U22 csapata ellen. A találkozón remek védekezéssel, ötletes támadójátékkal rukkoltak elő a bogláriak, akik már az első félidőben tíz góllal vezettek, végül 25–16-os eredménnyel szerezték meg a két bajnoki pontot.

NB II. női–Dél-Nyugat 8. forduló

NEKA U22–DKKA U22 25–16 (16–6)

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok. V.: Majoros, Osvai.

NEKA U22: Hornyák, Szilágyi (kapusok), Gera, Mihály 1, Seres, Molnár, Verbősy 1, Fazekas 9, Lavaj, Katona 1, nagy 1, Bali 4, Szebeni 1, Sipos 1, Jelena 2, Kriston 4. Vezetőedző: Ifj. Kiss Szilárd.

Kiállítások: 10, illetve 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, illetve 6/3.

Ifj. Kiss Szilárd: – Nagyon nagy gratuláció a csapatnak. Az idei év legjobb védekezésével nyertünk. Fontos visszajelzéseket kaptunk, a 14-16 éves lányoknak ez remek tapasztalatszerzés volt.

***

Hazai pályán nyert 38–25-re a NEKA csapata a Siklós ellen a férfi NB II.-es bajnokság fordulójában. Kopornyik Zsolt együttese az első félidőben már tízgólos előnyt szerzett és remek teljesítményt nyújtva végül magabiztosan tartotta otthon a két pontot.

NB II. Dél-Nyugat–9. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia U23–MKP Siklós KC 38–25 (20–10)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 32 néző. V.: Ács, Báder.

NEKA U23: Csányi, Győri (kapusok), Benain 6, Deák 6 (1), Faluba 5, Bodnár 4 (1), Kanyó 4, Varga 4, Angebrandt 3, Csanálosi 3, Pintér 2, Viski 1, Nyéki 1. Vezetőedző: Lehőcz Zoltán.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2.

***

A leány U17-es bajnokság hétfői játéknapján a NEKA 37–20-as győzelmet aratott a SZISE vendégeként. A boglári lányok mindössze öt gólt kaptak az első félidőben, ez pedig megalapozta a magabiztos sikert. Ifj. Kiss Szilárd együttese hibátlan teljesítménnyel magabiztosan vezeti a tabellát.

Leány U17-es bajnokság

SZISE–NEKA 20–37 (5–17)

NEKA: Hornyák, Szilágyi (kapusok), Gera 1, Mihály 2, Seres 1, Molnár 1, Verbősy 3, Fazekas 4, Kiss 4, Katona 4, Nagy 4, Bali 3, Szebeni 1, Keceli-Mészáros 4, Jelena 2, Kriston 3. Vezetőedző: Ifj. Kiss Szilárd.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 7/4, illetve 5/4.

Kiss Szilárd: – Nehezebb meccsre számítottunk, de az elmúlt pár hétben rengeteget erősödtünk, fejlődtünk, ami a pályán is kezd megjelenni, csak így tovább lányok.