RÖPLABDA CEV KUPA, FÉRFIAK

2022.11.16. 22:36

Kaposváron is alulmaradt a Fino

A harmadik játszmában a tovább jutás, az ötödik, rövidített utolsó játékrészben pedig a visszavágó sorsa dőlt el. Mindkét esetben a vendég svájci Volley Schönenwerd csapata örülhetett...

A vendég svájciak mindjárt a mérkőzés elején jelezték a Kaposvár Arénában, hogy nagyon is komoly szándékkal érkeztek. Villámgyorsan három pontos előnyt szereztek, s bár a Fino-Kaposvár többször is át tudta venni a vezetést, a nyitó játszma végén a vendégek örülhettek. A folytatásban aztán változott a szerepek leosztása. Most végig a kaposváriak irányították a játékot és a mérkőzést – a Fino első öt pontjából négyet Bögöly Gábor jegyzett, amihez aztán még újabb négyet tett hozzá a játékrész végéig –, s magabiztos játékkal egyenlítettek. A harmadik felvonásban is a svájciak gyűjtötték be az első három pontot. A somogyiak megpróbálták ellenfelükkel tartani a lépést, de a játszma második felében egyre jobban elhúztak a vendégek az elszontyolódó, erőtlen kaposváriaktól. A szett végén ugyan hárított négy játszmalabdát a Fino-Kaposvár együttese, ám akkora volt a svájciak előnye, hogy azt lehetetlen volt már eltüntetni. Ezzel közel másfél órányi játék után eldőlt, hogy a Volley Schönenwerd csapata jut(ott) tovább a CEV Kupa legjobb 16 csapata közé.

Miután minden eldőlt már, így kaposvári oldalon jöttek a cserék. A két kubai légiós, Quevedo Hernández Hermes és Lescay Favier Tomas Alejandro, valamint Bögöly Gábor, Hubicska Patrik és a csapatkapitány liberó, Bozóki Bence helyett érkezett a saját nevelésű Tóth Gábor, Fenyvesi Barnabás, aztán Kalmár Ákos és az amerikai Donisthorpe Colin Randel, valamint a szintén liberó Eördögh Bálint. A kezdőből csak a bolgár karmester, Manchev Nikolay és Iván Bence maradt fenn a pályán, a sérüléssel bajlódott Zarka Mártont pedig inkább még pihentették. Ebben a játékrészben felváltva vezettek a küzdő felek. A végjátékban már 24–23-ra mentek a vendégek, de a kaposváriak fordítani tudtak. A döntő, rövidített utolsó szettben végig a Volley Schönenwerd csapatának állt a zászló. A záró felvonást is 3–0-ás rohammal kezdték, s a folytatásban csak tovább nőtt az előnyük. Ekkor már a cserepadon foglalt helyet a mezőny legjobbja, az új-zélandi Jayalath, aki 22 pontot termelt. Az viszont sokat  elárul a házigazdák teljesítményéről, hogy a negyedik szettre csereként beállt, bő másfél szettet kapó Kalmár Ákos 11 pontot vágott, s ezzel csapata harmadik legponterősebb játékosa volt a kubai Quevedo Hernández Hermes és Bögöly Gábor mögött. Mégis valami azt súgja, hogy ennek ellenére a hétvégén, vasárnap 18 órakor kezdődő Bp. Kistext JP Auto Mercedes SE elleni bajnokin sem lesz ott a kezdőcsapatban...

A CEV Kupa párharcot a svájci Volley Schönenwerd nyerte két győztes mérkőzéssel 6–2 arányú játszmaaránnyal.

Fino-Kaposvár–Volley Schönenwerd 2–3 (–23, 20, –21, 24, –11)

Kaposvár Aréna, 300 néző.

Fino-Kaposvár: Manchev (4), Hubicska (3), Iván B. (3), Quevedo (17), Bögöly (13), Lescay (8). Csere: Bozóki (liberó), Eördögh (liberó), Tóth G. (6), Kalmár Á. (11), Fenyvesi B. (3), Donisthorpe (3). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

Volley Schönenwerd: Giger (7), Gerson (7), Taylor-Parks (10), Jayalath (22), Kolb (11), Rodríguez (6). Csere: Hasler (liberó), Leitic (4), Schmid (3), Acklin (3). Vezetőedző: Johan Verstappen.