2022.12.20. 15:07

Magabiztos NEKA-győzelem a Budaörs ellen

Budaörsön lépett pályára és aratott 38–17-es sikert a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémia fiú U16-os csapata a 2022-es év utolsó mérkőzésén.

Sonline

Fotó: Németh Levente

Gazdag Tibor vezetőedző csapata a félidőben már hat góllal vezetett, végül fölényesen nyert, méltó módon zárva ezzel az őszi szezont. A boglári fiúk jelenleg vezetik a bajnoki tabellát, így jó hangulatban tölthetik a téli szünetet.
Fiú U16 I. osztály 13. forduló
Moyra–Budaörs Handball–Nemzeti Kézilabda Akadémia 17–38 (9–15)
Budaörs, Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand, 50 néző. Vezette: Mácsár Hunor, Pásztor Áron.
Moyra–Budaörs Handball: Dános H., Takács Z. (kapusok) – Buday Cs. 4 (2), Hajdu V. 3, Horváth Ö. 3, Cserhalmi Á. 2, Dömötör D. 2, Bogó D. 1, Bogó D. 1, Kirchknopf O. 1, Cseke B., Ducsai B., Imre G., Kanti P., Vida B. Vezetőedző: Pálos Gábor.
Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Ambrus Z. 6, Rácz-Kovács K. 6, Hunyadvári Á. 4, Peller B. 4., Hulló Á. 3 (1), Puskás B. 3, Szilágyi T. 3, Boldog B. 2, Kollár B. 2 (1), Kovács B. 2, Vajda B. 2, Kató B. 1, Kun B., Kupai T. Vezetőedző: Gazdag Tibor.
Az eredmény alakulása
3. perc: 2–0; 10. perc: 2–7; 20. perc: 6–10; 24. perc: 8–13; 30. perc: 12–18; 35. perc: 12–25; 39. perc: 15–29; 42. perc: 17–30.
Hétméteresek: 5/2, illetve 2/1.
Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc.
Gazdag Tibor (Nemzeti Kézilabda Akadémia): – Méltó lezárása volt ennek a fél évnek ez a mérkőzés. Dicséret illeti a srácokat az elvégzett munkájukért és az elért eredményekért.
Szilágyi Tamás (Nemzeti Kézilabda Akadémia): – A mérkőzés elején sokat hibáztunk, de miután megszereztük az előnyt, szépen tartottuk magunkat. Örülök, hogy egy ilyen meccsel zárhattuk az esztendőt.
Kupai Tamás (Nemzeti Kézilabda Akadémia): – A meccs kezdetén egy kicsit fáradtak voltunk, de miután egyre többször kaptunk labdát, és jobban védekeztünk, már szép és gyors gólokat tudtunk dobni, így sikerült összeszedetlen játszani.