2022.12.18. 21:03

Megtört a rossz sorozat: legyőzte a Kometa Kaposvári KK a Nyíregyházát

A Kometa Kaposvári KK legyőzte idegenben a Hübner Nyíregyháza BS csapatát a férfikosárlabda NB I./A 12. fordulójában.

Fotó: Lang Róbert

Nem úgy sikerültek az utóbbi mérkőzések a Kometa Kaposvári KK-nak, ahogy arra előzetesen számítottak, ezért a klub úgy döntött, változtat, melynek első lépéseként szerződést bontott Dayon Griffinnel és a helyére Isiah Brown személyében egy klasszikus irányítót szerződtetett. Az amerikai karmester papírjait el tudták intézni, így pályára léphetett a Hübner Nyíregyháza elleni nagyon fontos idegenbeli összecsapáson. Igaz a mérkőzés előtt nem sokkal rosszul lett, vélhetően gyomorrontást kapott, ám ennek ellenére is vállalta a játékot.
Finom szólva sem kezdték jól a mérkőzést a somogyiak, s ezt nemcsak a sok kapott és a kevés dobott pont, hanem a rengeteg hiba is bizonyította. Tíz perc alatt hat labdát adtak el, azaz ennyivel több támadási esélyt adtak ellenfelüknek, s egyetlen asszisztuk sem volt. A második negyedben fokozatosan dolgozták le a hátrányunkat, ám amint egyenlíthettek volna, mindig jött egy-egy rossz megoldás, vagy éppen Perry extrája, ami megakasztotta a lendületüket. A félidő utolsó támadást a vendége vezethettünk, ám Hughesra támadót fújtak, így hategységnyi előnyről várhatta a második játékrészt a házigazda.

Fotós: Lang Róbert

A térfélcsere után nagyot fordult a játék képe, elkezdtek sokkal pontosabban támadni és Perry sem tudott már annyira villogni. Gabric triplájával átvették a vezetést, majd Aris ziccere után időt kért a nyírségiek mestere. A folytatás nagy küzdelmet hozott, több kihagyott helyzet is volt mindkét oldalon, ami azt eredményezte, hogy egálról indulhatott az utolsó etap. Mely nagy dobópárbajjal kezdődött, csak úgy záporoztak egymás után a hármasok, aztán 70–70-nél megállt a kosáreső. A Nyíregyháza mozdult el a holtpontról, miután egy szerzett labdából dobhatott könnyű ziccert Bazsó és Perry is beköszönt, ami után Ivan Rudez hívta magához együttesét. Kevesebb mint három perc volt már csak vissza a meccsből, ezért minden egyes pontnak óriási jelentősége volt. Aris és Gabric büntetőjével egyenlítettek a kaposváriak, s a lehető legjobbkor jött a horvát újabb trojkája, hiszen hatvanöt másodperccel a vége előtt náluk volt az előny (76–79), Perry duplával faragott a hátrányon, majd Aris két büntetőt értékesített. Az ellentámadásban Perry hármasa leperdült a gyűrűről, Arist azonnal faultolták, a dán játékmester keze nem remegett meg, így a Kometa Kaposvári KK öt vereség után újra győzelemnek örülhetett.

Nyíregyháza Blue Sharks–Kometa Kaposvári KK 78–83 (25–16, 18–21, 16–22, 19–24)
Nyíregyháza, Zrínyi Ilona Gimnázium Tiszavasvári úti Tornacsarnoka. V.: Mészáros B., Fodor A., Rácz Zs.
Nyíregyháza Blue Sharks: Perry (36/15), Dickerson (13/3), Bazsó (6), Mokánszki (2), Williams (12/3). Csere: Kass B. (5/3), Szobi D. (4), Fazekas Cs. (-), Henderson (-). Vezetőedző: Darko Radulovics.
Kometa Kaposvári KK: Brown (6), Aris (23/3), Puska B. (6/3), Gabric (28/12), M. Hughes (11). Csere: Csorvási M. (4), Krnjajski (-), Halmai D. (-), Hendlein R. (4), Bogdán B. (1). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

A mérkőzés alakulása

4. perc: 8–6, 6. perc: 14–6, 8. perc: 20–12, 10. perc: 25–16, 12. perc: 29–20, 14. perc: 31–22, 16. perc: 35–27, 18. perc: 35–34, 20. perc: 43–37, 22. perc: 44–43, 25. perc: 49,47, 28. perc: 58–57, 30. perc: 59–59, 32. perc: 62–64, 35. perc: 70–70, 38. perc: 74–74, 40. perc: 78–83.