Felkészülés

2023.01.23. 11:52

Bronzérmet nyert a NEKA a horvátországi kézitornán

A harmadik helyen végzett a Horvátországban rendezett nemzetközi tornán a férfikézilabda NB I. tavaszi rajtjára készülő HSA NEKA csapata, miután a bronzmeccsen legyőzte osztrák ellenfelét.

MW

Fotó: happy-moments.si

A harmadik helyet szerezte meg a férfikézilabda NB I. tavaszi rajtjára készülő HSA NEKA csapata a Horvátországban rendezett nemzetközi tornán, miután a bronzmérkőzésen magabiztosan, 31–24-re nyert a házigazda RK Porec ellen. Sótonyi László vezetőedző együttesében több fiatal akadémista lépett pályára, akik a rutinosabb játékosokkal együtt egyre jobb teljesítményt nyújtottak a megméretésen, tájékoztatott hivatalos honlapján, a neka.hu-n a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémia. Szilágyi Benjámin tizenöt találattal a góllövőlista ötödik helyén végzett. Az ellenfelek között horvát és osztrák kupaszereplő volt, a legutóbbi riválisuk a horvát bajnokság harmadik helyén zárta az alapszakaszt, és bejutott a playoff-körbe.
Darko Pupovac Emléktorna – 3. helyért
HSA NEKA–RK Porec (horvát) 31–24 (14–10)
Porec, SD Veli Joze, 50 néző. Vezette: Matija Brodic, Matija Hodzic.
HSA NEKA: Deményi – Szilágyi B. 4, Temesvári 4, Sztraka 3, Karai 3, Kovács T. 2, Krakovszki B. 6 (2). Csere: Győri N. (kapus), Tárnoki 1, Viski 2, Dely, Ács P. 2, Bali, Krakovszki Zs. 1 (1), Sisa 3, Kathi. Vezetőedző: Sótonyi László.
RK Porec: Copic – Car 4, Krupic 2, Bosnjak 1, Malinarich 6, Krajcar 1, Bajan 5 (4). Csere: Vladic (kapus), Petrov, Ikanovic, Ljubic 3, Boka 2, Muranovic, Popovic, Cipraka. Vezetőedző: Ilija Lovrinovic.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 1–0; 8. p.: 1–3; 15. p.: 6–7; 19. p.: 10–7; 23. p.: 11–9; 33. p.: 17–10; 40. p.: 21–12; 44. p.: 22–15; 48. p.: 26–15; 56. p.: 30–21.
Hétméteresek: 3/3, illetve 5/4. Kiállítások: 8 perc, illetve 14 perc.
Piros lap: Lucian Krajcar (RK Porec a 42.percben a harmadik kétperces kiállítás után)
Sótonyi László: – A harmadik mérkőzésünkön sokat léptünk előre védekezésben, ennek volt köszönhető a nagyarányú győzelmünk. Örülök annak, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott, s különböző taktikai megoldásokat tudtunk gyakorolni, amelyek ezen a meccsen működtek a legjobban. A tornán megszerzett harmadik hely nagyon értékes, hasznos tapasztalatokkal zártuk ezt a néhány napot. Jövő keddtől folytatjuk a munkát, hiszen szűk két hét múlva már Magyar Kupa-találkozón kell pályára lépnünk.

Fotós: happy-moments.si

HSA NEKA–HC Fivers WAT Margareten (osztrák) 32–29 (19–13)
HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 5, Temesvári 3, Dobi 4, Karai 2, Kovács T. 3, Sisa 2. Csere: Szilágyi B. 2 (1), Sztraka 3, Krakovszki B. 4 (2), Ács P., Kathi, Viski 1, Dely 3, Bali. Vezetőedző: Sótonyi László.
HC Fivers WAT Margareten: Tanic – Ride 1, Martinovic 4 (1), Haunold 1, Brenneis 2, Seidl, Dambock 3. Csere: David (kapus), Kolar 3, L. Gangel 1, P. Gangel 4, Nigg, Schweiger 7, Schuh 1, Saric, Glatzl 2. Vezetőedző: Peter Eckl.
Hétméteresek: 5/3, illetve 1/1. Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc.
A somogyi együttes 6–1-es rohammal kezdett és szinte végig vezetett a találkozón az osztrák HLA negyedik helyezett, Európa-ligában indult együttesével szemben. Az osztrákok hétgólos hátrányát is ledolgoztak, és a 44. percben egyenlítettek, de a balatonboglári fiatalok fegyelmezetten lehozták a végjátékot.
Sótonyi László: – Újabb hasznos felkészülési meccsen vagyunk túl, ezúttal sikerült győztesen elhagynunk a pályát. Igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni, s különböző taktikai variációkat kipróbálni. Nagyon örülök annak, hogy a kritikus helyzetekből sikeresen jöttünk ki, győzelmünket ennek köszönhettük.
RK Nexe (horvát)–HSA NEKA 43–36 (21–15)
RK Nexe: Radovanovic – Melic 4 (1), Srsen 2, Kevic 4 (2), Tomic 4, Moslavac 4, Godec 4. Csere: Car (kapus), Blazevic, Markusic 2, Severec 4, Pribetic 3, Juric 2, Liscic 2 (1), Mileta 5 (1), Racic 3. Vezetőedző: Branko Tamse.
HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 1, Dely 2, Sztraka 1, Karai 1, Ács P. 3, Sisa 2. Csere: Győri N. (kapus), Tárnoki, Krakovszki B. 3 (1), Dobi 1, Kovács T. 5, Szilágyi B. 9 (4), Viski 1, Temesvári 3, Kathi 3, Bali 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
Hétméteresek: 6/5, illetve 6/5. Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc.