RÖPLABDA EXTRALIGA, FÉRFIAK

2023.02.03. 22:44

A csapategység diadala

A bajnoki alapszakaszban hazai pályán és idegenben is alulmaradtunk a Kecskeméti RC csapatával szemben. Eljött az idő, hogy a középszakaszban revansot vegyünk.

A mérkőzés elején még felváltva születtek a pontok, majd az idő előre haladtával egyre nagyobb lett a házigazda kaposváriak előnye. A teljes képhez tartozik, hogy a vendég kecskemétiek sokat rontottak, ugyanakkor a Fino kezdőcsapatának a tagjai már az első játékrészben mind feliratkoztak a pontszerzők közé. A folytatásban – legalábbis a második felvonásban – megváltozott a játék képe. A Kecskemét már a szett elején három pontos előnyt harcolt ki (2–5), s bár többször is sikerült felzárkózni, ezt a játszmát végül a vendégek húzták be. A harmadik és a negyedik, utolsó játékrészben ismét változott a játék. Miután a Fino elengedte a második szettet, így a folytatásban már nagyon oda kellett figyelni és koncentráltan játszani. A vendégek – mint ahogy tették azt a nyitó játszmában – most is már a szettek első felében kikérték mindkét idejüket, ám a lendületbe jött Fino-Kaposvárt képtelenség volt feltartóztatni. Végül 83 percnyi csata után ünnepelhetett a házigazda somogyi együttes, amely a Kecskemét elleni hazai sikerével visszakerült (az 5–8. helyekért kiírt középszakasz) élére.

A péntek esti mérkőzés a csapategység diadala volt. Akadtak jó egyéni megoldások, látványos labdamentések és hatalmas padlószaggató bombák, ám ez a siker ez egész kaposvári együttesé. Most három idegenbeli fellépés következik. Február 12-én, vasárnap a MAFC-BME, egy héttel később, 18-án szombaton ismét a fővárosban a Kistext SE otthonában, majd 25-én, szombaton Kecskeméten szólítják pályára a kaposvári társulatot.

– Elképzelhetetlennek tartom, hogy a Fino-Kaposvár ne lenne ott a legjobb négy között – mondta a mérkőzés után Koch Róbert, a magyar férfi röplabda válogatott (volt) szövetségi kapitánya, aki decemberben adta át helyét Nagy Péternek.

Fino-Kaposvár–Kecskeméti RC 3–1 (17, –22, 16, 16)

Kaposvár, városi sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Horváth M., Mezőffy.

Fino-Kaposvár: Bartunek (6), Quevedo (14), Iván B. (6), Baróti (13), Bögöly (15), Lescay (14), Csere: Bozóki (liberó), Tóth G. (–). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

Kecskeméti RC: Keen (2), Fundora (13), Boldizsár P. (5), Argilagos (6), Farkas P. (12), Baseiro (3). Csere: Gebhardt Á. (liberó), Török Zs. (liberó), Varga P. (11), Bogdán B. (–), Kiss B. (1). Vezetőedző: Nagy József. Edző: Deák Márk.