2023.02.08. 11:52

Hét találattal idegenben nyertek a balatoniak

Sonline

Félidőben még hatgólos hátrányban volt, végül 22–29-re nyert a Nemzeti Kézilabda Akadémia a fiú U16-os bajnokságban a Tempo otthonában. Több nehezítő körülmény ellenére Gazdag Tibor együttese igazi csapatként, egymásért küzdve kézilabdázott, amelynek meg lett az eredménye. A bogláriak holtversenyben a Ferencvárossal a tabella második helyén állnak.

U16 I. osztály, 14. forduló
Tempo KSE–NEKA 22–29 (15–9)
Budapest, Tempo Kézilabda Csarnok, 80 néző. Vezette: Pávlics, Sipos.
Tempo: Barna, Gács, Módi (kapusok), Somogyi 7 (2), Marinyák 6 (3), Sipos 4, Váradi 4, Varga 1 (1), Fehérvári, Molnár, Ökrös, Száray, Szentes, Tóth-Hennel. Vezetőedző: Császár Gergő.
NEKA: Márits (kapus), Hulló 6 (3), Kollár 6, Boldog 3, Pál 3, Peller 2, Lepir 2, Házi 1, Kun 1, Urbán 1, Simon, Kovács, Kupai, Szilágyi, Vajda. Vezetőedző: Gazdag Tibor.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/6, illetve 4/3.
Piros lap: Boldog B. az 50. percben.

Az eredmény alakulása: 4.p.: 4–2; 8.p.: 8–3; 16.p.: 10–5; 21.p.: 12–7; 26.p.: 16–10; 34.p.: 18–14; 38.p.: 20–17; 50.p.: 21–24.

Gazdag Tibor: – Gratulálok a csapatomnak, mert a mai napon megmutatták, hogy hogyan kell igazi csapatként küzdeni. Büszke vagyok a srácokra, hogy a második félidőben mindent ki tudtak zárni, amit ki kellett és a saját játékukkal foglalkoztak. Nagyon örülök, hogy így együtt van a csapat, mert ez a későbbiekben is sokszor segíthet a nehéz helyzetekben.

Kollár Benedek: – A mérkőzést lassú támadással és kicsit gyenge védekezéssel kezdtük, aminek nem lett jó eredménye. A félidőben vezetett az ellenfél, de a második játékrészben lendületet vittünk a játékunkba és felkeményítettük a védekezésünket is, így megfordítottuk a meccset. Gratulálok a csapatnak, nagyon egyben voltunk. Hajrá, NEKA!