2023.03.25. 12:10

Nagyon simának indult, végül csak egy gól maradt az előny

Izgalmas nagyiramú párharcot játszott egymással a NEKA és a BFKA Veszprém. Az U20-as bajnokságban vezető, Kopornyik Zsolt által irányított balatonboglári ifjúságiegyüttes végig magabiztosan vezetett, az 51. percben már tízgólos volt az előnye, ám az ellenfél végül 35–34-re felzárkózott, tájékoztatott a neka.hu.

MW

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

U20 I. osztály-Nyugat – 19. forduló
Nemzeti Kézilabda Akadémia–BFKA-Veszprém 35–34 (23–14)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 95 néző. V.: Bába S., Horváth P.
Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N. 2, Radvánszki A. (kapusok) – Deák Á. 6 (3), Faluba F. 5, Viski Sz. 5, Dömötör Á. 4, Benain A. 3, Csengeri H. 3, Lendvai Sz. 3, Tokodi D. 2, Varga B. 2, Angebrandt Á., Csanálosi R., Pintér D., Szabó L., Tóbiás A. Vezetőedző: Kopornyik Zsolt.
BFKA-Veszprém: Nagy A., Kovács K. (kapusok) – Bogdány Ö. 9, Apró B. 5, Zvolenszki G. 4, Eklemovic M. 3, Györe B. 3, Halupka D. 3 (3), Báder B. 2, Lantos K. 2, Sisa R. 2, Németh B. 1, Burai B., Hoffmann B., Varga G. Vezetőedző: Gulyás István.

A mérkőzés alakulása. 5. perc: 3–0; 14. perc: 8–7; 19. perc: 13–8; 22. perc: 16–11; 25. perc: 20–11; 33. perc: 25–16; 42. pperc: 29–20; 45. perc: 31–21; 51. perc: 35–26.
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3. Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc.
Angebrandt Ákos: – Egy nehéz és pörgős meccsre számítottunk, s így is lett. Már az elejétől kezdve nagy tempóval játszott mindkét csapat. Az elején sikerült gyors lerohanásokkal és jó támadójátékkal, kapusbravúrral  előnyt szereznünk. A végére kicsit elfáradt a csapat, a Veszprém felszívta magát és faragni tudott a hátrányából.