2023.05.04. 15:41

Fehérváron győztek az akadémisták

A lány U19-es és U17-es bajnokságban is vezető NEKA csapata az Alba Fehérvár vendégeként lépett pályára. Mindkét mérkőzésen hatvannyolc gól született, és mindegyik párharcot a bogláriak nyerték, így a következő fordulóban bebiztosíthatják az alapszakasz elsőséget.

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

Mindkét mérkőzésen hatvannyolc gól született, és mindegyik párharcot a bogláriak nyerték, így a következő fordulóban bebiztosíthatják az alapszakasz elsőséget.

Lány U19-es bajnokság, 21. forduló

Alba Fehérvár–NEKA 33–35 (17–20)

Vezette: Budai-Bock, Wenzel.

NEKA: Horváth, Csendes (kapusok), Forgács, Faragó 3, Berei 3, Dézsi 1, Hengl 6, Csamangó L. 3, Petruska, Kapu 6, Kazeem 3, Keceli-Mészáros 6, Csamangó N. 3, Kriston 1. Vezetőedző: dr. Woth Péter.

Hétméteresek: 7/3, illetve -.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása: 6. perc 4-7, 14. perc: 10-10, 26. perc 16-15, 30. perc 16-20, 38. perc 21-25, 58. perc 28-33, 58. perc: 30-35.

dr. Woth Péter: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, ahol (végre) minden hibának jelentősége volt. Van még javítani valónk, de az alapok nem rosszak.

Lány U17-es bajnokság, 23. forduló

Alba Fehérvár–NEKA 24–44 (12–25)

NEKA: Hornyák, Szilágyi (kapusok), Mihály 5, Seres 5, Fazekas 5, Kiss 3, Kapu 4, Lavaj, Katona 7, Nagy 4, Szebeni 3, Molnár 7, Kriston 1, Fürdök. Vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd.

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.

Kiállítások: 6, illetve 10 perc.

Az eredmény alakulása: 11. perc 5-10, 24. perc: 7-19, 28. perc: 10-23, 39. perc: 17-31, 48. perc: 20-38, 51. perc 23-39.

ifj. Kiss Szilárd: – Kicsit “sok” technikai hibával játszottunk, ezen dolgoznunk kell. Védekezésben kicsit “sok” labdát akartunk szerezni, itt is fegyelmezettebbnek kell lenni. Összességében mindenki az előre tervezettnek megfelelő játékidőt kapott. Az edzések most jobban fejlesztenek, mint a mérkőzések. Pár játékosnak “kicsit” sokkal jobban kell koncentrálnia.