Jégkorong

2025.02.06. 18:36

Megnyerte az első meccsét az olimpiai selejtezőn a magyar női jégkorong-válogatott

Győzelemmel kezdte meg szereplését a sorsdöntő olimpiai selejtezőn Pat Cortina szövetségi kapitány együttese. A németországi Bremerhavenben pályára lépő magyar női jégkorong-válogatottban az egykori kaposvári sportiskolás Pázmándi Zsófia is szerepelt a szlovákok elleni mérkőzésen.

Bemutatkozott a németországi olimpiai selejtezőtornán Pat Cortina szövetségi kapitány csapata. A Magyar Női Jégkorong-válogatott tagjaként pályára lépett a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola egykori növendéke Pázmándi Zsófia is. 

jégkorong
Sorsdöntő selejtezőtornán szerepel a női csapat. A jégkorong-válogatott tagja Pázmándi Zsófia is. Fotóillusztráció: Dömötör Csaba

Még soha nem szerepelt Téli Olimpián a női jégkorong-válogatott

A jelenleg az Egyesült Államokban tanuló és 22 éves Pázmándi Zsófia közel egy hete csatlakozott a téli olimpiai játékok selejtezőjére készülő magyar női jégkorong-válogatotthoz.
A felkészülés során a házigazda németek ellen Kasselben vívott előkészületi mérkőzést Pat Cortina szövetségi kapitány csapata. A magyar női csapat küzdős, fizikális, kiegyenlített meccset játszott az olimpiai selejtező előtti főpróbán. A német válogatott végül 3–1-re győzött.
Az olimpiai selejtező első meccsén Szlovákia válogatottja várt Pázmándiékra. A magyar  csapat legutóbb novemberben, Landshutban játszott a szlovákokkal – emlékeztetett előzetesében a Magyar Jégkorong Szövetség. Akkor 4–3-as magyar diadal született. A hátrányból megfordított meccsen Hayley Williams duplázott, Taylor Baker és Huszák Alexandra volt még eredményes. Egy ilyen eredménnyel nyilván ezúttal is kiegyeztek volna a magyar csapat tagjai. Pörgös, sok cserés játékkal kezdett a magyar csapat, az első lövésekre sem kellett sokáig várni. Igaz ezek egyelőre nem jelentettek veszélyt Miroslav Mosnar szövetségi kapitány csapatára. Folyamatosan nagy iramban zajlott az első harmad fele, de igazán gólveszélyes helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem.A harmad vége előtt egy emberhátrányos két percet is kivédekezett a magyar csapat, aztán egy előnyt nem sikerült gólra váltani. A második harmadban Pázmándi mutatott be egy szép szólót, átkígyózott a szlovák védelmen, de végül nem sikerült megszerezni az első magyar gólt. Egymás után dolgozta ki helyzeteit a magyar együttes, de az utolsó lövésekbe rendre vagy a bekkek, vagy a kapus blokkoltak bele. Épp Pázmándiék sora maradt bent sokáig, a fáradtság miatt pedig több hiba is becsúszott a játékba. A cserék után aztán nagy kavarodást követően megszületett szlovák vezetést jelentő gól. Nem sokkal később Huszák egyenlített emberelőnyből egy nagy bombával. A záró szakasz elején Jókai egy buli után volt eredményes. A végeredményt Gasparics üres kapus lövése állította be 3–1-re. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában