Labdarúgás

2025.03.30. 07:30

Segítséget nyújtanak a tehetséges labdarúgónak

Jótékonysági esetet tartott szombaton a kaposvári Dorottya Hotel nagytermében a Kaposvári Tehetséges Labdarúgókért Alapítvány.

Első alkalommal, azonban hagyományteremtő szándékkal tartotta meg jótékonysági estjét a Kaposvári Tehetséges Labdarúgókért Alapítvány, amely azzal a céllal jött létre, hogy minél több, nehezebb anyagi körülmények között élő, tehetséges ifjú focistát karoljon fel.

jótékonyság, BFLA
Hagyományteremtő szándékkal tartották meg a jótékonysági estet. Fotó: Muzslay Péter

– A célunk, hogy első körben a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémián sportoló fiatalokat tudjuk támogatni, hiszen több olyan gyermek van, akiknek a szülei nem tehetik meg, hogy új sportfelszerelést vásároljanak, vagy esetleg a tagdíj okoz nehézséget számukra – mondta Tóth Andrea, a tavalyi évben létrehozott Kaposvári Tehetséges Labdarúgókért Alapítvány kuratóriumának elnöke. – Emiatt merült fel bennünk a gondolat, hogy megalapítjuk az alapítványt és egy nemes ügy mellé állunk. Ez a jótékonysági est volt az első rendezvényünk, melyre igen sokat jöttek el.

A kaposvári Hotel Dorottyában tartott est résztvevőit Biró Norbert, a Somogy Vármegyei Közgyűlés elnöke, Kárpáti Tímea, Kaposvár alpolgármestere, valamint az alapítvány kuratóriumának elnöke, Tóth Andrea köszöntötte.
– A célunk, hogy ne veszítsük el azokat a gyerekeket a futball világából, akik nehezebb anyagi körülmények között élnek – tette hozzá Szigeti Imre, a Bene Ferenc labdarúgó Akadémia operatív igazgatója. – Az akadémiánkon pallérozódó fiatalok mellett olyan vidéki tehetségeknek is segíteni szeretnénk, akik valamilyen ok miatt nem tudnak hozzánk edzésre járni.

Mezlicit a jótékonyság jegyében

A belépő- és támogatói jegyekből, illetve a rengeteg eladott tombolából befolyt összeg mellett a mezlicitekből származó bevételt is jótékony célra fordítja majd az alapítvány kuratóriuma, amely arról is hivatott dönteni, mely gyermekek kapnak majd támogatást.
– Három mezt ajánlottak fel az estünkre: a Ferencvárosi TC bajnokcsapatának dedikált meze mellett egy Balázs Benjámin által aláírt Újpest mez, illetve egy Rákóczi FC mez, melyet aláírtak a kaposvári játékosok – tudtuk meg Szigeti Imrétől.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában