2025.06.13. 09:14
Rendezte tartozását a Rákóczi FC
Hivatalos közleményben tájékoztatta szurkolóit a harmadosztályban érdekelt klub. A Kaposvári Rákóczi FC kifizette félhavi bértartozását a labdarúgók felé és elkezdte a tárgyalásokat a lejáró szerződésű játékosokkal.
– Amióta Kaposváron dolgozom, soha nem volt probléma a fizetésekkel, és tudomásom szerint az elmúlt években sem fordult elő csúszás. Éppen ezért engem is meglepetésként ért, amikor olyan híreket hallottam és olvastam, hogy a klub csődbe ment, illetve hogy a játékosok nem kaptak fizetést. Tény, hogy az elmúlt hónapban csak a bérünk felét kaptuk meg, de ez nagyon távol áll attól, hogy csődhelyzetről beszéljünk – nyilatkozta hírportálunknak pár nappal korábban Jeney Gyula, a Kaposvári Rákóczi FC vezetőedzője, arra a szurkolói közösségi média oldalon megjelent bejegyzésre válaszolva, hogy baj van a klub körül.

Fotó: Lang Róbert
A klub közleményét változtatás nélkül közöljük:
A Kaposvári Rákóczi FC vezetősége ezúton kíván tájékoztatást adni a klub aktuális helyzetéről és a következő idényt érintő legfontosabb lépésekről.
A 2024/2025-ös szezon végén csapatunk a bajnokság negyedik helyén zárt, őszintén sajnáljuk, hogy nem sikerült előrébb végezni. Az utóbbi három évben igyekeztünk egy szerethető, fiatal csapatot építeni, ennek megfelelően a teljesítményben voltak kilengések.
Az elmúlt hetekben több, részben megalapozatlan, hamis pletyka jelent meg a klub működésével kapcsolatban.
Szeretnénk egyértelművé tenni, hogy a Kaposvári Rákóczi FC helyzete kiegyensúlyozottabb, mint amit rosszakarók terjesztenek, de az előrelépéshez szükségünk lenne névszponzor, támogatók klubhoz való csatlakozására.
A mai napon rendezésre került a játékoskeret felé fennálló félhavi bértartozás, valamint az aktuális fizetési kötelezettségeinknek is eleget tettünk. Az elmúlt években a klub mindig pontosan teljesítette a munkavállalók és játékosok irányába fennálló kötelezettségeit, noha az elmúlt hónapban egy kisebb fennakadás valóban bekövetkezett, melyet mostanra maradéktalanul rendeztünk.
Fontos kiemelni, hogy a klubnak nincs köztartozása. A 2025/2026-os idényre vonatkozó nevezési díjat befizettük. Egyúttal megkezdtük a tárgyalásokat a következő szezon játékoskeretének kialakításával kapcsolatban.
Köszönjük valamennyi szurkolónknak, támogatóinknak az egész szezonban tanúsított bizalmát és kitartását!
Kaposvári Rákóczi FC vezetősége
Hétfőn kezd a Rákóczi
A kaposvári hétfőn kezdik el a felkészülést az NB III. Dél-Nyugati csoportjának 2025/2026-os idényére.