röplabda

2018.04.26. 21:54

Fordított és kihasználta a hazai pálya előnyét a Diamant

Bár az első két szettet a vendég vasiak húzták be, a közel két órás ütközet végén mégis az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem társulatának a tagjai ünnepelhettek.

A mérkőzés előtt Szita Károly, Kaposvár polgármestere köszöntötte a tíz évvel korábbi klubrekordot beállító 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttesét; a város egymillió forinttal jutalmazta az ötödik helyet.

A házigazda kaposváriak kezdtek jobban. ám a nyitójátszma második felében átvette a játék irányítását a csapatra valónyi külföldi légióst felvonultató vendég vasi egylet. Több ásszal is megszórták a somogyiakat, s a blokkjaik is hatásosak voltak.

A második szett is jól indult, ám a végén ismét csak a vendég szombathelyiek örülhettek. Már 24–22-re vezettek, amikor a házigazdák két játszmalabdát is hárítottak, sőt, a vezetést is átvették. Ezután viszont csak a vasiak tudtak már pontokat szerezni. Különösen Runjic volt tarthatatlan, aki a meccs végére egy híján 30 pontig jutott.

A folytatásban aztán összekapta magát az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem társulata, s esélyt sem adva ellenfelének szépített. Szívós Ildikó pályára küldése remek húzásnak bizonyult: új színt hozott a játékba, felpörgette a kaposvári együttest.

A negyedik felvonásban félő volt, hogy padlóra küldi ellenfelét a Zarka-csapat. Sitkey Mariann egymás után három ásszal is megkínálta az ellent, de a liberó Csitári Virág is pontot szerzett. A Horváth Alexandra, Nevena Iricanin és Kanizsai Dorottya alkotta nehéztüzérség folyamatos tűz alatt tartotta az ellenfél térfelét, s a hálónál jeleskedő Leidgeb Noémi is szorgalmasan termelte a pontokat.

Majd száz percnyi csata után minden kezdődhetett elölről. Az előző két játékrészhez hasonlóan itt is végig a hazaiaknál volt az előny, a karmester Fábián Fanny két látványos „takarója” pedig megrendítő erejű volt.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc vasárnap este folytatódik Szombathelyen, majd jövő héten csütörtökön – ugyancsak 18 órakor – ismét a somogyi megyeszékhelyen szólítják pályára a küzdő feleket. A párviadal győztese lesz tagja a következő szezonban rajtoló hat csapatos Extraligának.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–Szombathelyi Hungast-Haladás VSE 3–2 (–22, –25, 20, 16, 12)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 250 néző. V.: Vári, Szarka J.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Fábián F. (5), Iricanin (14), Sitkey (12), Horváth A. (16), Kanizsai (10), Leidgeb (12). Csere: Csitári V. (liberó – 1), Szívós I. (6). Vezetőedző: Zarka Péter.

Szombathelyi Hungast-Haladás VSE: Bagyinka (3), Rejlic (10), Kinser (5), Kalman (8), Runjic (29), Raradnik (11). Csere: Zoltán A. (liberó), Farkas B. (liberó), Wruck (4), Bokor L. (2), Fazekas Sz. (–), Csóka (–). Vezetőedző: Mucsi Péter.