Hírek

2005.08.25. 00:00

Csank csapata csak a csodában bízhat

A hazai pályán elszenvedett háromgólos vereség nem sok jót ígér a Sopronnak az UEFA-kupa visszavágóján Donyeckben. Idegenben ledolgozni ezt a hátrányt szinte lehetetlen, Csank János csapata immár csak a csodában bízhat.

Lázár Lajos

[caption id="" align="alignleft" width="132"] Sira István gólerős játékára nagy szükség lenne a donyecki visszavágón
[/caption]Történetének első rangos nemzetközi megmérettetésén csalódást okozott a Sopron. Két héttel ezelőtt, hazai pályán, 3-0-ra kikapott az ukrán Metallurh Doneck gárdájától. Egy félidőn keresztül helyt állt a soproni együttes, és ha jobban figyelnek a támadók a helyzetek befejezésénél, akkor a vezetést is megszerezhették volna. A szünet után váratlanul belőtt donyecki gól megzavarta a házigazdákat. Ráadásul az egyik kulcsjátékos, Bagoly Gábor is megsérült, ez csak fokozta a zavart, és a hajrában már az történt, amit a vendégek elképzeltek. A végeredmény 3-0 lett az ukrán csapat javára. Ezt a hátrányt kellene ma este ledolgozni a Metallurh otthonában.

A Magyar Kupa-győztes Sopron főpróbája nem sikerült, hazai pályán szenvedett vereséget bajnoki mérkőzésen a Zalaegerszegtől. A csalódást okozó mérkőzések rossz hangulatából kellett felráznia a játékosokat Csank János vezetőedzőnek. „Nagyon tartottam a ZTE elleni mérkőzéstől, mert a zalaiak remekül védekeznek, és veszélyes kontrákat vezetnek – mondta a szakvezető. – Hasonló összecsapásra számítok Donyeckben is. Ellenfelünk a háromgólos előny tudatában várhatóan az előny tartására törekszik majd. Elképzelésem szerint védekeznek, majd átengedik nekünk a teret, és ha lehetőségük lesz, gyors ellentámadást vezetnek. Ennek a taktikának kell megtalálni az ellenszerét. A Zalaegerszeg elleni összecsapáson a középpályán ment el a meccs, ebben a csapatrészben a vártnál gyengébben teljesítettünk. Ennek a sornak kell összeszednie magát. Gond, hogy Vén Gábor sérülés miatt nem tarthat velünk, ő hiányozni fog a középpályán. Nem számíthatok sérülés miatt a védő Horváth Andrásra sem. Az viszont megnyugtató, hogy Bagoly Gábor rendelkezésre áll. Ami az eredményt illeti, nem szeretnénk ismét csalódást okozni. Jobbak leszünk, mint a soproni mérkőzésen voltunk.”

A Metallurh Doneck elleni visszavágóra 18 játékossal indult a csapat Sopronból Bécsbe. Tegnap a déli órákban az osztrák fővárosban szálltak repülőre, és onnét egyenesen vezetett az út Donyeckbe. A mérkőzés magyar idő szerint 18 órakor kezdődik, a Sport2 élőben közvetíti. A találkozó játékvezetője az északír Michael Ross lesz.

Milyen eredményt kell elérnie a soproni legénységnek a továbbjutáshoz?

Biztos továbbjutó, és várhatja a következő forduló sorsolását a Doneck, ha nyer vagy döntetlen lesz az eredmény, és akkor is, ha 1-0-ra, netán 2-0-ra, esetleg 3-1-re győz a Sopron. Ha viszont a magyar csapat nyer 3-0-ra, kétszer 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben ekkor sem születne döntés, büntetőket rúgnak a csapatok. Minden más háromgólos soproni győzelem már a Magyar Kupa győztesének továbbjutását jelentené.

jelentené. Sira István gólerős játékára nagy szükség lenne a donyecki visszavágón -->