Hírek

2005.08.22. 00:00

Háromgólos előny sem elég

A harmadik forduló után is nyeretlen még a Ferencváros csapata. A szünetben még úgy tűnt, hogy magabiztos győzelmet aratnak a zöld-fehérek, ám a Pápa ledolgozta hátrányát, és megérdemelten vitte el az egyik pontot az Üllői útról.

Lázár Lajos

[caption id="" align="alignleft" width="144"] Rósa Dénes csodálkozik. A Pápa az első félidőben fejetlenül játszott…
[/caption]Úgy tűnik, a Ferencváros – a közvélekedés szerint az ország legnépszerűbb csapata – lassan már fanatikus híveit is elveszíti. A klub honlapján ugyanis a szavazók 41 százaléka úgy vélekedett, a gödörben lévő Fradi nem tudja legyőzni a Pápát.
Ferencvárosi rohamokkal kezdődött a mérkőzés, és ennek eredménye, hogy a 6. percben már vezettek a hazaiak. A pápai védők bizonytalankodtak, és Rósa Dénes átadását követően Jovánczai úgy lőtt a kapuba, hogy a labda Mutica lábát súrolta (1-0). A hazai gól után a vendégek kezdeményeztek többet. Remili, Herczeg és Róth gyakran zavarba hozta a ferencvárosi védelmet. Az egyenlítés azonban elmaradt, mert nem sikerült eredményesen befejezni az akciókat. A félidő közepétől ismét az FTC támadott veszélyesebben, és a 38. percben növelte előnyét. Mutica a saját kapuja felé gurított, a berobbanó Rósa megzavarta Dombait, és a labda a kapus lába között jutott a gólvonal mögé. Öngól (2-0). A 41. percben már a harmadik gólnak örülhetett a Fradi tábora. Geri rossz átadását Rósa csípte el, és a középpályás egy csel után megszerezte csapata újabb találatát (3-0).
Szünet után mindenki arra számított, hogy növeli előnyét a hazai csapat, hiszen nagy iramban kezdtek a házigazdák. A 48. percben viszont egy ellentámadás végén Róth volt eredményes (3-1). Nem sokkal később Herczeg a kapu torkában rosszul találta el a labdát, így ebből a helyzetből nem lett gól. Változatos volt a mérkőzés, mindkét csapat bátran támadott. A 67. percben Herczeg tört be a zöld-fehérek tizenhatosára, ahol Tímár buktatta. A megítélt tizenegyest Róth értékesítette (3-2). Ekkor már a vendégek kezdeményeztek többet. Remili bombája még centiméterekkel elkerülte a jobb felső sarkot, de a 73.percben Szűcs kapus bizonytalankodását Róth kíméletlenül kihasználta. Mesterhármas (3-3)! A hajrában még megvillant néha a Ferencváros. Lipcsei szabadrúgása nyomán a kapufán csattant a labda, majd Rósa fejelt gólhelyzetből fölé.
A Pápa sem mondott le a győzelem megszerzéséről, a vendégek ellentámadásai többször is zavart okoztak a hazai védelemben.
A Ferencváros három hónapja nem tudott nyerni tétmérkőzésen az Üllői úton. Az első félidei teljesítménye alapján erre lett volna lehetőség, de szünet után tudatosabban játszott a Pápa, és minden elismerés megilleti a jelentős hátrány ledolgozásáért. Érdekes: a legutóbbi fordulóban a Honvéd brazilja, Alvés, most pedig Róth szerzett mesterhármast a Fradi ellen.

kötelezik a hagyományok.

Szentes Lázár (Pápa):

– Az eredménnyel elégedett vagyok. Helyzeteink alapján akár több gólt is rúghattunk volna. Az első félidőben úgy tűnt, hogy súlyos vereséget szenvedünk, de a szünetben sikerült rendezni sorainkat. Akarásunkat dicséri, hogy 0-3 után is hoztuk az egy pontot. Rósa Dénes csodálkozik. A Pápa az első félidőben fejetlenül játszott… -->