Hírek

2009.01.11. 19:10

Nyolc közé került a Győri Audi ETO KC

A magyar bajnok Győr bejutott a legjobb nyolc közé a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután csoportja ötödik fordulójában hazai környezetben, lemosta a pályáról a macedón Kometal Szkopjét.

BAMA

Győri Audi ETO KC-Kometal Szkopje (macedón) 35-20 (19-9)

Gól: Vérten 9/1, Kovacsics 7/1, Herr A. 5/2, Mrávikova  5, Deáki 4, Spiridon 3, Rotis-Nagy

A meccs előtt a legnagyobb kérdés az volt, hogy a Győr  miként pótolja majd a sérült Görbicz Anitát, s az első két gólt mindjárt a világklasszis irányító helyettese (az év legjobb fiatal  játékosa) Kovacsics Anikó szerezte. Az összecsapás kissé kapkodva indult, mindkét csapat sokat hibázott, de Konkoly Csaba együttese higgadt le hamarabb, így tíz perc után már ötgólos volt az előnye (7-2), természetesen jött is a  vendég időkérés. A macedónokon azonban ez sem segített: a Győr  rendkívül agresszív védekezésével, gyors lerohanásaival, valamint Pálinger magabiztos védéseivel szétzilálta az ellenfelet, így a 19. percben már tízet vezetett (14-4). A játék képe a szünetig sem változott, a félidőben 19-9-et mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően kissé álmosan kezdett a Győr, ugyanakkor ezen a délutánon (is) akkora különbség volt a két csapat között,  hogy a vendégek ebből semmiféle előnyt nem tudtak kovácsolni. A magyar bajnok olyannyira magabiztosan játszott, hogy Konkoly  Csaba vezetőedző a második játékrész közepétől már inkább a  fiataloknak adott lehetőséget, és a legjobbjait pihentette. A vége igazi örömjáték volt, a fantasztikus győri közönség  35-20-as sikernek örülhetett.

Konkoly Csaba együttese ezzel a csoport élére ugrott, és amennyiben a jövő heti utolsó körben győz a címvédő orosz Zvenyigorod otthonában, csoportelsőként várhatja a középdöntős  sorsolást.