Hírek

2009.08.17. 17:46

Öttusa-vb - Nyolcadikok a magyarok a lovaglás előtt

A vívást és az úszást követően a nyolcadik helyen áll a magyar csapat a londoni öttusa-világbajnokság női váltóversenyében.

mti

Kovács Sarolta és Cseh Krisztina számára nem indult igazán jól a nap, előbbi kilenc győzelmet aratott és 17 vereséget  szenvedett vívásban, utóbbi pedig 13/13-as mutatóval fejezte be az  első tusát. A 22/30-as eredmény 748 pontot és tizedik helyet ért a  14 csapatot felvonultató mezőnyben. A britek (34/18, 964) voltak a  legeredményesebbek, majd az oroszok (31/21, 910) és a litvánok  (31/21, 910) következtek.

A 2x100 méteres úszásban viszont előreléptek a magyarok, az 1260  pontot érő 2:08.37 perces idejüknek, amellyel ebben a számban  negyedikek voltak. Az oroszok 2:03.14-gyel (1324) győztek,  másodikként a csehek végeztek 2:04.35-tel (1308), harmadikként pedig  a britek zártak 2:07.91-gyel (1268).