2010.02.24. 13:06
24 órás görög sztrájk a megszorítások ellen
Görögországban ma reggel 6 órakor 24 órás sztrájk kezdődött mintegy kétmillió dolgozó részvételével a gazdaság megmentését célzó megszorító intézkedések ellen.
A munkabeszüntetés a legnagyobb méretű azóta, hogy a szocialista párt költségcsökkentő intézkedéseket léptetett életbe az ország adóssághelyzetének és költségvetési deficitjének kezelésére.
Az athéni kormány azt ígérte, hogy a deficitet még idén a jelenlegi 12,7 százalékról 8,7 százalékra mérsékli és a 300 milliárd euró összegű államadósságot is csökkenti, többek között a közületi szektorban dolgozók bérének befagyasztásával.
A Fitch nemzetközi hitelminősítő negatívra minősítette le a négy legnagyobb görög bankot, és jelezte, hogy a jövőben további leminősítések várható.