Hírek

2010.06.20. 23:11

Kiütéses brazil győzelem, megalázó olasz döntetlen, unalmas szlovák vereség

Olaszország csak döntetlenre volt képes Új-Zéland ellen, de Szlovákia is színvonaltalan meccset játszott Paraguay ellen, a brazilok pedig lerohanták Elefántcsontpartot.

D. T., K. M. A.

Paraguay alacsony színvonalú mérkőzésen győzte le a szlovákokat. Vera a 28. percben szerzett vezetést, majd a hajrában, a 86. percben Riveros biztosította be a győzelmet.

Saláta Kornél személyében a meccsen pályára lépett a torna egyetlen magyar nemzetiségű játékosa. A magyar válogatott 1986 óta nem volt világbajnokságon, de magyar nemzetiségű játszott azóta többször is. Így 1990-ben pedig Rác László a szovjeteknél és Muzsnay Zsolt a románoknál.  1994-ben és 1998-ban Selymes Tibor a románoknál, majd 2006-ban Albert Nadj a szerbeknél. Közülük egyedül Nadj nem játszott a magyar NB I-ben.

A nap második mérkőzésén az új-zélandiak (igaz, lesgóllal) vezetést szereztek a világbajnok olaszok ellen. A hátralévő 83 percet végigtámadta a Squadra Azzurra. Még az első félidőben Vincenzo Iaquinta – a Daniele De Rossi által kiharcolt büntetőből – kiegyenlített. Ám többre nem jutott. A mezőny legjobbja Mark Paston, az új-zélandiak kapusa volt. A lövések aránya 23-3 volt, természetesen az olaszok javára.

Az eredmény a vb-történet kiemelkedő meglepetése, az olaszokat ekkora blama nem érte, amióta 1966-ban kikaptak és kiestek a Koreai NDK ellen. Mindazonáltal az olaszok erőt meríthetnek a múltból: 1982-ben, amikor világbajnokok lettek, éppen úgy két döntetlennel kezdtek, mint most.

A három vasárnapi mérkőzés közül egyértelműen a legérdekesebbnek, legizgalmasabbnak vélt találkozó maradt a végére. Az egyik oldalon Robinho, Kaká, Luis Fabiano, a másikon Drogba és Kalou – ebből rossz dolog nem sülhet ki.

Ennek ellenére az első félidőben nem kápráztattak el minket a csapatok, nyilván azért nem, mert a védők is világklasszisok. Inkább a brazilok akarata érvényesült, s egyetlen ziccerüket gólra is váltották: Luis Fabiano a hosszú sarok helyett a nehezebbet választotta, pontosan vágta a labdát a rövid felsőbe.

Szünet után már volt miért tátani a szánkat, a brazilok ugyanis varázsoltak. Luis Fabiano némi kézimunkával lőtt egy gyönyörű gólt, majd Elano is betalált, míg az elefántcsontpartiak inkább csak durváskodtak. Amikor ők is a játékra figyeltek, meg lett az eredménye: Drogba hajszálpontos fejesével szépítettek. A meccs végén sok volt a kakaskodás, aminek Kaká itta meg a levét: egy hatalmas elefántcsontparti színészkedés után kiállították.