2010.03.21. 06:43
A Jobbikot Gyurcsány szoríthatja ki balról
A választások után Návai Zoltán politológus szerint az MSZP meggyengülésével űr keletkezik a baloldalon, amelyet a Jobbik igyekszik majd betölteni.
A nemzeti oldalon a Fidesz-KDNP erős, ott nehéz pozíciókat szerezni, a baloldalon viszont van lehetőség, s a Jobbik politológiai értelemben mutat baloldali jellemzőket - tette hozzá Návai Zoltán.
A radikalizmus, a forradalmak inkább a baloldali, kommunista pártok jellemzői, jobboldali pártok nem igazán szoktak forradalmat csinálni. A nép nevében nyilatkozás is inkább a baloldali pártok jellemzője. A Jobbik az EP-választáson győzött Borsodban és Hevesben is, ott ahol az MSZP a 2006-os választáson nyert a Fidesszel szemben. Ezekben a megyékben a Jobbik főként az MSZP rovására erősödött meg.
Návai Zoltán elmondta: az MSZP-nek a halogatott megújulást végre kell hajtania. – Ha újabb karizmatikus politikus nem bukkan fel az MSZP-ben, Gyurcsány Ferenc újra átveheti a vezető szerepet, radikalizálhatja, megújíthatja az MSZP-t, és megpróbálhatja a Jobbikot a baloldalról kiszorítani, hogy a 2014-es választásokon újra az MSZP legyen a Fidesz kihívója.