2019.03.09. 20:18
Taroltak a Honvéd Utcai Tagiskola diákjai a Zrínyi-matekversenyen
A Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny Somogy megyei fordulójának legjobbjait díjazták szombaton délelőtt a kaposvári városházán. Összesen 94 tanuló kapott jutalmat, a legtöbben egyéni versenyben értek el kimagasló eredményt.
Országosan csaknem hatvanezer diák oldotta meg a jubileumi XXX. Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny első fordulójának feladatait. A részvevők között több mint tizennégyezer hatszázan határon túli diákok voltak.
Somogy megyében hat város, nyolc iskolájában zajlott a megyei forduló, ezen összesen 1154-en vettek részt. A városházán azt a legeredményesebb 94 diákot jutalmazták, akik évfolyamonként az első tízben végeztek.
Kéki Liza, a Honvéd Utcai Tagiskola harmadik osztályos tanulója idén a harmadik helyet szerezte meg. Liza szerint az egy évvel korábbi feladatok könnyebbek voltak. Tavaly több pontot szerzett, mint idén, de most jobb eredményt ért el. Felkészítő tanára Vigh Marianna úgy fogalmazott: Liza tehetségét hamar felismerte, látszott rajta, hogy szereti a matematikát, ami jó alap és kiindulópont.
Az ötödik osztályos Petrók Viktor évfolyamában idén a negyedik legjobb matekos lett. A felsős tanuló szerint elengedhetetlen a jó logika, ahhoz, hogy valaki jó legyen matematikából. Édesanyja Petrókné Tabi Barbara büszke volt gyermekére. Viktor első osztályos kora óta vesz részt matematika versenyen, de ilyen komoly eredményt még nem ért el – tette hozzá. A Zrínyi Ilona matematikaverseny legeredményesebb általános iskolája idén a kaposvári Honvéd Utcai Tagiskola lett.
Kiváló matekosok a somogyiak
Trembeczki Csaba, a XXX. Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny megyei szervezője kérdésünkre elmondta: a somogyi diákok többsége tehetséges matematikából. Ez nemcsak ezen a versenyen, hanem más megmérettetésen is tapasztalható. A verseny még nem mindenkinek ért véget, hiszen az első helyezettek közül továbbmehetnek az országos döntőbe azok, akik egy bizonyos ponthatárt elértek. Az országos döntőt egyébként április 12 és 14-e között rendezik meg Szombathelyen.
A 10. helyezést elért tanulók:
Müller Linda – 2. évfolyam
Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Kekecsné Balogh Ágnes
Radák Zsombor – 3. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Vejki Veronika
Troll Bálint – 4. évfolyam
Somssich Imre Általános Iskola, Hetes
felkészítő tanára: Laczó Judit
Ligeti Ábel – 5. évfolyam
Reich Károly Ált. Isk. és AMI, Balatonszemes
felkészítő tanára: Kazsokiné Reinhardt Katalin
Keller Krisztián József – 6. évfolyam
Kaposvári Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimn.
felkészítő tanára: Mikola Ferenc
Jandzsó Marcell – 7. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea
Frang Mercedesz – 8. évfolyam
Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimn. és Ált. Isk.
felkészítő tanára: Dr. Witzlné Horváth Anita
9. helyezést elért tanulók:
Sovák Réka – 2. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Ratkóczy Gáborné
Novotny Márk – 3. évfolyam
Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Savanyó Tiborné
Nedeczky Bettina – 4. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanárai: Szőke Valéria
Gyenes Fanni – 5. évfolyam
Siófoki Beszédes József Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Banai Zoltánné
Lengyel Petra – 6. évfolyam
Marcali Noszlopy Gáspár Ált. Isk. és AMI, Marcali
felkészítő tanára: Bohár Zsófia
Bölcsik Zoltán – 7 évfolyam
Zamárdi Fekete István Ált. Isk.
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó
Ottó Fruzsina – 8. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea
8. helyezést elért tanulók:
Végh Krisztina – 2. évfolyam
Benedek Elek Tagiskola, Kaposvár – Kaposfüred
felkészítő tanára: Fekete Edit
Fodor Mihály – 3. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Szelczi Ivett
Szabó Dávid – 4. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Petőné Mózes Gabriella
Szőcs Márton – 5. évfolyam
Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanárai: Sziládics Judit
Szentkuti-Kiss Örs – 6. évfolyam
Zamárdi fekete István Általános Iskola, Zamárdi
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó
Szabó Dániel – 7. évfolyam
Gróf Széchenyi István Ált. Isk., Balatonföldvár
felkészítő tanára: Németh Judit
Dross Izabell – 8. évfolyam
Kaposvári Kodály Zoltán Központi Ált. Isk.
felkészítő tanára: Schifferer Edina, Oroszlán Mária
7. helyezést elért tanulók
Kovács Noémi – 2. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Deákné Néth Rita
Belányi Lilla – 3. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Kassai Szilvia
Pálfi Marcell – 4. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Szelczi Ivett
Szarka Jonka – 5. évfolyam
Deák Ferenc Általános Iskola, Barcs
felkészítő tanára: Nagy Istvánné
Ligeti Blanka – 6. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Tiborné
Kiss Benedek – 7. évfolyam
Kaposvári Csokonai Mihály Ált. Isk. és Gimnázium
felkészítő tanára: Mikola Ferenc
Németh Márton – 8. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán
6. helyezést elért tanulók:
Hajgató Anna Luca – 2. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Kis-Tart Éva
Török Noel József – 3. évfolyam
Balatonfenyvesi Fekete István Általános Iskola, Bal.fenyves
felkészítő tanára: Gyanó Józsefné
Varga Richárd – 4. évfolyam
Kaposvári Csokonai Mihály Ált. Isk. és Gimn., Kaposvár
felkészítő tanára: Pusztai Judit
Parragi Lóránt – 5. évfolyam
Toponári Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Láris Tamás
Röhrig Barna – 6. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Tiborné
Tóth Martin – 7. évfolyam
Zamárdi Fekete István Ált. Isk.
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó
Szabó Viktória – 8. évfolyam
Hunyadi János Általános Iskola, Kaposmérő
felkészítő tanára: Fila Gyula
5. helyezést elért tanulók:
Nagy Dorka – 2. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Deákné Néth Rita
Kollár Júlia Rita – 3. évfolyam
Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Zsuponyó Norbert
Mészáros Réka – 4. évfolyam
Toldi Lakótelepi Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Ferinczné Kozma Anna
Radó Barnabás Tamás – 5. évfolyam
Berzsenyi Dániel Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Milánkovics Balázs
Pap Attila Bálint – 6. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán
Őszi Janka – 7. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanárai: Dömötör Zoltán
Szabó Vivien – 8. évfolyam
Zamárdi Fekete István Általános Iskola
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó
4. helyezést elért tanulók:
Horváth Zalán – 2. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Taubertné Czink Szilvia
Surányi Teréz – 3. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Szelczi Ivett
Hartmann Zsófia – 4. évfolyam
Barcsi Arany János Általános Iskola, Barcs
felkészítő tanára: Racsek Józsefné
Petrók Viktor – 5. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea
Varga Dániel – 6. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán
Szőke Zsombor – 7. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Tiborné
Szabó Zsombor – 8. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Sándorné Nagy Veronika
3. helyezést elért tanulók:
Makár Dénes – 2. évfolyam
Siófoki Beszédes József Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Pollákné Nyári Erzsébet
Kéki Liza – 3. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Vígh Marianna
Szabó Zsombor – 4. évfolyam
Gróf Széchényi Imre Általános Iskola, Balatonföldvár
felkészítő tanárai: Várszegi Marianna
Sándor Katinka Zita – 5. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Agócsné Horváth Andrea
Hegedüs Barna – 6. évfolyam
Kaposvári Csokonai Mihály Ált. Isk. és Gimn., Kaposvár
felkészítő tanára: Mikola Ferenc
Hajdu Márton – 7. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea
Surányi László – 8. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Sándorné Nagy Veronika
A középiskolai verseny gimnáziumi kategóriájában 3. helyezést elért tanulók:
Fogarasi András – 9. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Tóthné Berzsán Gabriella, Kubatov Antal
Kovács Zsófia – 10. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Szigeti Tamás, Trembeczki Csaba
Várteleki Richárd – 11. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Ruffné Szakály Zsuzsanna, Kubatov Antal
Ősz Zoltán – 12. évfolyam
Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium
felkészítő tanára: Bognárné Lázár Magdolna, Káplár Veronika
A 2. helyezést elért tanulók:
Borsodi Boglárka – 2. évfolyam
Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Taubertné Czink Szilvia
Mátyás Eszter – 3. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Vejki Veronika
Komáromy László Milán – 4. évfolyam
Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Kovács Imréné
Barta Míra – 5. évfolyam
Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Sziládics Judit
Szarka Regő – 6. évfolyam
Barcsi Deák Ferenc Általános Iskola, Barcs
felkészítő tanára: Nagy Istvánné
Őszi Nóra – 7. évfolyam
Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán
Vajda Donát – 8. évfolyam
Kaposvári Kodály Zoltán Központi Ált. Isk.
felkészítő tanára: Schifferer Edina, Oroszlán Mária
A gimnáziumi kategóriában 2. helyezést elért tanulók következnek.
Molnár Róza – 9. évfolyam
KSZC Dráva Völgye Gimnáziuma és Szakgimnáziuma, Barcs
felkészítő tanára: Madarász Katalin
Gazda Fanni – 10. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Szigeti Tamás, Trembeczki Csaba
Oláh Emese – 11. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Ruffné Szakály Zsuzsanna, Kubatov Antal
Balogh Árpád Mátyás – 12. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Drankovics József, Horváth László
Az 1. helyezést elért tanulók:
Gyurka Bence – 2. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Ratkóczy Gáborné
Komáromy Máté Pál – 3. évfolyam
Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Zsuponyó Norbert
Illés Balázs – 4. évfolyam
Siófoki Beszédes József Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Horváthné Kincses Anita
Nyers Alexandra – 5. évfolyam
Mikszáth Kálmán Utcai Általános Iskola, Marcali
felkészítő tanára: Guriczáné Kaposi Györgyi
Fodor Ábel – 6. évfolyam
Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Agócsné Horváth Andrea
Borsos Barna – 7. évfolyam
Széchenyi Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Csepreginé Kovács Erzsébet
Brucker Péter – 8. évfolyam
Zamárdi Fekete István Ált. Iskola
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó
A verseny gimnáziumi kategóriájában 1. helyezést elért tanulók:
Tóth Bálint – 9. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Tóthné Berzsán Gabriella, Kubatov Antal
Papp Zsombor – 10. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Trembeczki Csaba
Balla Ábel – 11. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Ruffné Szakály Zsuzsanna, Kubatov Antal
Balogh Marcell – 12. évfolyam
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Drankovics József, Horváth László
A szakgimnáziumi kategória legeredményesebb versenyzői:
Balla Violetta – 9. évfolyam
Kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium és Koll.
felkészítő tanára: Horváth Irma
Weisz Zoltán – 10. évfolyam
KSZC Rudnay Gyula Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Tab
felkészítő tanára: Nagy Judit
Dávid Martin – 11. évfolyam
KSZC Eötvös Lóránd Műszaki Szakgimn-a. és Szakközépisk.-ja
felkészítő tanára: Borbényiné Molnár Hajnalka, Ferka Gabriella, Molnár Imre
Námeth János – 12. évfolyam
KSZC Nagyatádi Ady Endre Gimnáziuma és Szakközépiskolája
felkészítő tanára: Molnár Bernadett
A legjobb alsós általános iskolás csapatok:
2. évfolyamon első helyezést ért el a
Honvéd Utcai Tagiskola csapata (Borsodi Boglárka, Horváth Zalán, Hajgató Anna Luca)
3. évfolyamon első helyezett a
Siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI csapata (Komáromy Máté Pál, Kollár Júlia Rita, Novotny Márk)
4. évfolyamon első helyezett a
balatonföldvári Gróf Széchényi Imre Ált. Isk. csapata (Szabó Zsombor, Koncsag Máté Mihály, Ricza András)
A legjobb felsős általános iskolás csapatok:
5. évfolyamon első helyezett a
Siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI csapata (Barta Mír, Szőcs Márton, Szalai Csongor)
6. évfolyamon első helyezett a
Zrínyi Ilona Magy-Ang. Két Tan. Nyelvű Tagisk. csapata (Varga Dániel, Pap Attila Bálint, Puppi Barna)
7. évfolyamon első helyezett a
Zrínyi Ilona Magy-Ang. Két Tan. Nyelvű Tagisk. csapata (Őszi Nóra, Őszi Janka, Nedeczky Karolina)
8. évfolyamon első helyezett a
Kaposvári Kodály Zoltán Központi Ált. Isk. csapata (Vajda Donát, Dross Izabell, Loján Benedek)
A legjobb gimnazista csapatok:
9. évfolyamon: első helyezést ért el a
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata (Tóth Bálint, Fogarasi András, Vida Zóra)
10. évfolyamon: első helyezést ért el a
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata (Papp Zsombor, Gazda Fanni, Kovács Zsófia)
11. évfolyamon: első helyezést ért el a
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata (Balla Ábel, Oláh Emese, Várteleki Richárd)
12. évfolyamon: első helyezést ért el a
Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata (Balogh Marcell, Balogh Árpád Mátyás, Ötvös Bettina)
A verseny középiskolás kategóriájának legeredményesebb felkészítő tanárai:
Borbényiné Molnár Hajnalka, az Eötvös Lóránd Műszaki Szakgimn. és Szakköz. tanára
Kubatov Antal, a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tanára
Ruffné Szakály Zsuzsanna, a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tanára
Trembeczki Csaba, a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tanára
A Zrínyi Ilona Matematikaverseny legeredményesebb felkészítő tanárai:
Dömötör Zoltán, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagisk. tanára
Agócsné Horváth Andrea, a Kisfaludy Utcai Tagiskola tanára
Galóné Kárpáti Ildikó, a zamárdi Fekete István Általános Iskola tanára
Guriczáné Kaposi Györgyi, a Marcali Noszlopy Gáspár Általános Iskola
Mikszáth Kálmán utcai Általános Iskolájának tanára
Horváth Andrea, a Honvéd Utcai Tagiskola tanára
Horváth Tiborné, a Honvéd Utcai Tagiskola tanára
Mikola Ferenc, a Kaposvári Csokonai Vitéz Mihály Ált. Isk. és Gimn. tanára
Ratkóczy Gáborné, a Kisfaludy Utcai Tagiskola tanára
Sándorné Nagy Veronika, a Kisfaludy Utcai Tagiskola tanára
Szelczi Ivett, a Kisfaludy Utcai Tagiskola tanára
Taubertné Czink Szilvia, a Honvéd Utcai Tagiskola tanára
Zsuponyó Norbert, a siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola tanára
A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány 2004-ben három kategóriában indított útjára vándorserleget: a megye legeredményesebb általános iskolája, a régió legeredményesebb 8, illetve 6 osztályos gimnáziuma. A 2009-es évtől a MATEGYE Alapítvány régiónként a legeredményesebb 4 osztályos gimnázium és szakközépiskola részére is alapított vándorserleget.
A Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei legeredményesebb általános iskolája idén a kaposvári Honvéd Utcai Tagiskola.