Kultúra
2010.06.01. 16:31
Kiállításon a somogyi mamutok
A jégkorszak világába nyújtott betekintést a Duna-Dráva Nemzeti Park Dráva Kapu Bemutatóközpontja, ahol különleges kiállítás nyílt.
Jeki Gabriella
A Nemzeti Park a vízvári Szent István Általános Iskolával közösen mutatott be a Dráva folyóban talált mamutleleteket és a témával kapcsolatos filmet.
Mózes József az intézmény biológia-földrajz szakos tanára elmondta: a gyűjtés már 1970-ben kezdődött, de a most látható tárlat az elmúlt két-három év rendszerező munkájának eredménye. Hozzátette: közel ötven csontot – köztük lábszárcsontot, koponyákat - találtak a folyóban, ezekből 25 csontot tudtak szakemberek segítségével meghatározni.
A tárlat június 13-ig látható.
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Feliratkozom a hírlevélreEzek is érdekelhetik
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Feliratkozom a hírlevélre