NFL

2017.09.25. 10:02

Brady ismét zseniálisat húzott, nyert a Patriots

A bajnok New England Patriots az utolsó két és fél percben fordított és nyert 36-33-ra a Houston Texans ellen a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) harmadik fordulójában vasárnap.

Előzetesen a bostoni együttes sima sikerére lehetett számítani, ám a vendégek alaposan meglepték Bill Belichik gárdáját. A Texans az újonc irányító, Deshaun Watson vezetésével kiválóan támadott, és végig fej fej mellett haladt a házigazdákkal, sőt, 2:24 perccel a vége előtt már öt ponttal vezetett.

A Patriots irányítója, az ötszörös bajnok Tom Brady azonban ismét villant, két perc alatt 75 yardos támadást vezetett, amivel együttese három ponttal megnyerte a találkozót. A meccset eldöntő sorozatban a 40 éves sztár szokásához híven nagyszerű volt, igaz, a touchdownhoz kellett az is, hogy a Texans védője, Corey Moore egy alkalommal elejtse Brady rossz helyre érkező passzát.

A nap legnagyobb meglepetését a Chicago Bears szolgáltatta, mely hosszabbításban győzte le a Pittsburgh Steelerst, míg a Washington Redskins Oakland Raiders elleni, fölényes sikere ugyancsak váratlannak nevezhető.