Vb-selejtező

2017.10.06. 08:53

Még két csapat kvalifikálta magát

A német labdarúgó-válogatott 3-1-es, az angol csapat pedig 1-0-s győzelemmel biztosította csoportelsőségét, ezzel világbajnoki szereplését a selejtezősorozat kilencedik fordulójában, csütörtökön.

A vb-címvédő németek Sebastian Rudy góljával már a második percben vezetést szereztek Észak-Írország vendégeként. A Bayern München középpályása több mint húsz méterről bombázott a hálóba, majd a Hoffenheim csatára, Sandro Wagner is csaknem hasonlóképpen talált be 17 méterről.

A végeredményt Joshua Kimmich gólja után az északír Josh Magennis állította be (1-3). Újabb sikerükkel a németek megőrizték százszázalékos mutatójukat.

Ezzel eldőlt, hogy a németek megnyerik a C csoportot, az északírek pedig második helyezettként zárnak.

Az angolok Harry Kane 93. percben szerzett góljával győzték le 1-0-ra Szlovéniát a Wembley Stadionban, így az előnyük szintén behozhatatlanná vált az F csoportban.

Mivel az E csoportban a dánok 1-0-ra győztek Montenegróban, az első helyen álló lengyelek kijutása matematikailag még nem biztos.

Azerbajdzsán-Csehország 1-2 (0-1)

Az állás: 1. (és már kijutott) Németország 27 pont, 2. Észak-Írország 19, 3. Csehország 12, 4. Norvégia 10 (16-16), 5. Azerbajdzsán 10 (9-14), 6. San Marino 0

E csoport:

Montenegró-Dánia 0-1 (0-1)

Románia-Kazahsztán 3-1 (2-0)

korábban:

Örményország-Lengyelország 1-6 (1-3)

Az állás: 1. Lengyelország 22 pont, 2. Dánia 19, 3. Montenegró 16, 4. Románia 12, 5. Örményország 6, 6. Kazahsztán 2

F csoport:

Anglia-Szlovénia 1-0 (0-0)

Skócia-Szlovákia 1-0 (0-0)

Málta-Litvánia 1-1 (1-0)

Az állás: 1. (és már kijutott) Anglia 23, 2. Skócia 17, 3. Szlovákia 15, 4. Szlovénia 14, 5. Litvánia 6, 6. Málta 1

A kilenc selejtezőcsoportból az első helyezettek kijutnak a jövő évi vb-re, míg a nyolc legjobb második novemberben oda-visszavágós pótselejtezőn küzd meg a négy további helyért.