2018.05.23. 16:06
Világbajnok úszó bukott meg a doppingvizsgálaton
Megbukott egy doppingvizsgálaton Koga Junya világbajnok japán úszó.
A 2009-ben 100 méter háton vb-aranyérmes versenyző – aki 50-en ugyanabban az évben és tavaly, Budapesten második lett – mintájában izomnövelő nyomaira bukkantak.
A japán szövetség közlése szerint az ellenőrzést a Nemzetközi Doppingellenese Ügynökség (WADA) végezte el márciusban, Tokióban.
A harmincéves Koga, aki személyes meghallgatást kért a WADA-tól, akár négyéves eltiltást is kaphat. A nyári Ázsiai Játékokra utazó japán csapatból viszont már most kikerült.
„Soha nem vettem be szándékosan a kimutatott szert” – védekezett az úszó, hozzátéve, hogy táplálék-kiegészítővel kerülhetett a szervezetébe a tiltott anyag. „Szégyellem magam, szomorú és csalódott vagyok” – tette ugyanakkor hozzá a sajtótájékoztatón.