jégkorong

2021.03.15. 13:45

170. percben dőlt el egy fehérorosz hokimeccs (videó)

A fehérorosz HK Gomel és Nyeman Grodno összecsapása a hatodik hosszabbítás közepén, a találkozó 170. percében dőlt el, s ezzel minden idők harmadik leghosszabb hokimeccse lett. A Gomel ezzel az egyetlen klub, amely két találkozóval is szerepel az öt leghosszabb mérkőzés listáján – adta hírül az MTI.

A fehérorosz HK Gomel és Nyeman Grodno összecsapása a hatodik hosszabbítás közepén, a találkozó 170. percében dőlt el, s ezzel minden idők harmadik leghosszabb hokimeccse lett. A Gomel ezzel az egyetlen klub, amely két találkozóval is szerepel az öt leghosszabb mérkőzés listáján – írja a Nemzeti Sport.

A 169:04 percben dőlt el a fehérorosz jégkorong-bajnokságban a HK Gomel–Nyeman Grodno negyeddöntő ötödik meccse még múlt szerdán. Ez volt minden idők harmadik leghosszabb hokimeccse.

A nemzetközi szövetség kiemelte, hogy

a helyi idő szerint este hétkor kezdődött összecsapás másnap hajnali 2-ig tartott,

a 2–1-es Nyeman-sikert érő gólt a lengyel válogatott Krystian Dziubinski ütötte a hatodik hosszabbítás közepén.

Érdekesség, hogy a Gomelnek 2015-ben volt egy 165:11 perces meccse a Junoszty Minszk ellen, az minden idők ötödik leghosszabb találkozója az új listán. Mindkét fehéroroszországi találkozón részt vett Szergej Sztas, most edzőként, hat éve pedig játékosként.

A győztes gólt szerző Dziubinski a Nemzetközi Jégkorong-szövetség honlapjának elárulta, csapattársaival

csokoládét és banánt fogyasztottak a kispadon, hogy energiát nyerjenek, valamint izotóniás italokat ittak.

A világrekordot jelentő 217 perces norvég meccsen egyébként pizzával és pastával pótolták az energiát a játékosok. A párharc egyébként már le is zárult, a Gomel a hetedik meccsen vasárnap 2–0-ra győzött, s ezzel 4–3-ra nyerte a negyeddöntőt.

Ami a hazai csúcsot illeti: március elején az Erste Liga negyeddöntőjében a MAC a második hosszabbítás közepén, Sofron István 91:32-nél szerzett találatával győzte le az FTC-t.