vb-selejtezők

2021.09.09. 09:15

Már Mexikó sem hibátlan az észak-amerikai selejtezősorozatban

Mexikó Panamában játszott döntetlent, az Egyesült Államok pedig Hondurasban fordított szerdán a jövő évi, katari labdarúgó-világbajnokság észak-amerikai selejtezősorozata utolsó szakaszának harmadik fordulójában.

A mexikói együttes a 28. percben került hátrányba, és a 76. percben szerezte az egyenlítő találatot. A gárda így két győzelem után először veszített pontokat. Az amerikai válogatott szintén az első félidő közepén kapott gólt, de a szünet után négy gólt is szerzett.

A selejtezősorozat októberben – egy hét alatt – újabb három fordulóval folytatódik.

Eredmények:

Panama-Mexikó 1-1 (1-0)

gól: Blackburn (28.), illetve Corona (76.)

Honduras-Egyesült Államok 1-4 (1-0)

gól: Moya (27.), illetve Robinson (48.), Pepi (75.), Aaronson (86.), Lletget (93.)

Kanada-Salvador 3-0 (2-0)

gól: Hutchinson (6.), David (11.), Buchanan (59.)

Costa Rica-Jamaica 1-1 (1-0)

gól: Marin (3.), illetve Nicholson (47.)

Tabella:

1. Mexikó 7 pont, 2. Egyesült Államok és Kanada 5-5 (5-2), 4. Panama 5 (4-1), 5. Costa Rica 2 (1-2), 6. Honduras 2 (2-5), 7. Salvador 2 (0-3), 8. Jamaica 1

Az első három helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, a negyedik pedig pótselejtezőt játszhat.