2022.02.19. 22:51

Szalai Ádám góllal mutatkozott be az FC Baselben

Szalai Ádám góllal mutatkozott be új együttesében, a svájci labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő FC Baselben.

A magyar válogatott 34 éves csapatkapitánya – aki ezen a héten igazolt a német Bundesligában játszó Mainztól Bázelbe – a szünetben állt be a sereghajtó Lausanne elleni szombati bajnokin, s a 65. percben ő szerezte a hazaiak második találatát. A végeredmény 3-0 lett.

Az FC Basel győzelmével feljött a második helyre a tabellán.

A 78-szoros válogatott Szalai 2023 nyaráig írt alá a svájci klubhoz.

Borítókép: Szalai Ádám a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Németország – Magyarország mérkőzésen a müncheni Allianz Arénában 2021. június 23-án. Fotó: MTI/Kovács Tamás