Online közvetítés

2007.04.25. 15:46

Túlóráztak az újabb sikerért

Hosszabbításban verte a Dombóvárt a férfi kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában a házigazda Kaposvári KK.

SONLINE

Kaposvári KK–Dombóvár KC
96–90 (17–15, 21–29, 27–18, 18–21, 13–7)
0. perc:
szomszédvári rangadó várt a Kaposvár együttesére, a somogyiak az ősi rivális, Dombóvár gárdájával csaptak össze. Az alapszakaszban hazai pályán és idegenben is legyőzte a KKK a tolnai alakulatot. A dombóváriak játékoskerete azóta jelentősen átalakult, ugyanis az öt légiósukból egyedül Forbesszot tartották meg. A kaposváriak a Hódmezővásárhely legyőzésével kezdték az alsóházi rájátszást, míg a DKC a Sopron otthonában szenvedett vereséget.

1. perc: 2-0. A feldobás után a kaposváriak vezethették az első támadást, amelynek végén Dávid emelt rá egy triplát, de Deák ráütött a kezére. A center az egyik büntetőjét kihagyta.

2. perc: 2-0. Az ellentámadásból Balogh és Deák is trojkával próbálkozhatott. Előbbi homályt dobott, míg utóbbi kísérlete csak a palánkot érte el.

3. perc: 2-0. A dombóváriak eddig ötször próbálkozhattak kintről, de az összes dobásuk elkerülte a gyűrűt.

4. perc: 4-3. Orosz törte meg a kosárcsendet. Csirke passzából egy hatalmast zsákolt.

4. perc: 4-3. Egy védekezési hiba után Dávid maradt egyedül, de dobása célt tévesztett. A kontra után Forbes adott jó labdát Tömösvárynak, de Hendlein kiosztott neki egy nagy blokkot. Ez volt az exkaposvári center harmadik sapkája.

5. perc: 7-3. Csirke unta meg társai tehetetlenségét és futtából rádobott egy trojkát, amely a gyűrűben landolt.

6. perc: 7-6. Forbes hármasa után, a vendégek 9 százalékos dobószázaléka 17-re nőtt.

7. perc: 9-13. Csirke sokadik eladott labdájával Forbes lódulhatott meg. Az amerikai irányító remek labdát adott Deáknak, aki bevert egy trojkát. Átvette a vezetést a Dombóvár.

8. perc: 10-15. Forbes bolondította meg a hazai játékosokat és az elmélázó védők között sima ziccert dobhatott.

9. perc: 12-15. Egy lerohanás után, Csirke adott asszisztot a már veteránnak számító Filipovicsnak.

10. perc: 17-15. A dombóváriak Baloghra játszottak ki egy figurát, de a tolnaiak bedobója tiszta helyzetből hatalmas homályt dobott.

10. perc: 17-15. Hendlein szánta el magát egy egyéni akcióra és erőteljes mozdulatokkal betolta maga előtt a védőket, majd dobott egy izomziccert.

11. perc: 17-15. Szilágyi került tiszta helyzetbe a sarokban. Megpróbálkozott egy hármassal, de Hendlein egy méretes zakót osztott ki neki.

12. perc: 22-18. A negyed első kosár Hendlein szerezte, sőt egy bonuszt is kiharcolt. A 2+1-re Hartvich egy triplával válaszolt.

13. perc: 24-19. A csereként pályára lépő Szilágyi alig több mint két perc alatt begyűjtött két hibát, kapott egy takarót és kihagyott egy büntetőt.

14. perc: 28-21. Hartvich és Tömösváry startolt rá egy kósza labdára, de két dombóvári kosaras összefutott. A játékvezető Csirkének ítélt faultot.

14. perc: 28-21. Dávid szedett le egy lepattanót, de átesett Csirkén, akit le is kellett cserélni, mert felrepedt az arca.

15. perc: 30-26. Dávid adott jó passzt Hendleinnek, akire ráesett Tömösváry. Az egykoron a somogyi megyeszékhelyen pattogtató játékosnak ez volt a harmadik hibája.

16. perc: 31-29. A Deákot váltó Szente azonnal letette névjegyét: egy hatalmasat csapott a ziccerező Dávid kezére.

17. perc: 35-31. Forbes kígyózott be a hazai védők között és a rárontó kaposvári játékosok között Szentéhez passzolt, aki addig totojázott, amíg Orosz odaért és kiosztott neki egy sapkát.

18. perc: 35-37. Hartvich dobta a dombóváriak nyolcadik hármasát, amellyel ismét átvette a vezetést a DKC.

19. perc: 38-39. Orosz küzdött nagyot a palánk alatt, de mire eldobhatta volna a játékszert a játékvezető befújta a "hárommásodpercet".

20. perc: 38-44. Forbes az utolsó pillanatban bevágott egy triplát, így a vendégek hatpontos előnnyel várhatták a második félidőt.

Legjobb dobók: Hendlein 11, Dávid 10, Csirke 5/3, illetve Forbes 15/9, Hartvich 15/9, Balogh 8/6.

21. perc: 41-44. A mindössze 16 éves Vojvoda triplája nyitotta a harmadik negyedet.

22. perc: 45-44. 7-0-ás rohanással kezdte a második félidőt a KK. Hendlein előbb a sarokból volt eredményes, majd egy lerohanás után dobhatott ziccert.

23. perc: 49-48. Csirke, Orosz összjáték után utóbbi került tiszta helyzetbe, de kihagyta a közelit. A rutinos center javította hibáját: leszedte a támadót és bedobta a ziccert.

24. perc: 51-50. Forbes emelt rá egy hármast két emberrel a nyakán. A dobás célt tévesztett, de a lepattanó Hartvichhoz került, aki senkitől sem zavartatva dobhatott könnyű kosarat.

25. perc: 51-52. Forbes verte meg a sarokban Hendleint és hátrafelé ugorva szép duplát dobott. Ez volt az amerikai játékos 19. pontja.

26. perc: 55-52. A kaposvári játékos javította előbbi hibáját. Egy szép egyéni akció után hatalmasat zsákolt.

27. perc: 57-54. Hendlein maradt egyedül Deákkal a palánk alatt. A fiatal kosaras kihasználta testi adottságait és betolta védőjét a gyűrű alá, majd beejtette a gyűrűbe a játékszert.

28. perc: 57-57. Forbes használt ki egy védekezési hibát és könyörtelenül bevágott egy hármast. Ez volt a negyedik trojkája és a 24. pontja.

29. perc: 57-62. Rövid időn belül két labdát is eladtak a hazaiak. Először Hendlein kezéből vette ki a játékszert Forbes, majd Dávidot szerelte Deák.

30. perc: 63-62. Orosz fogott pozíciót a palánk alatt, de ahelyett, hogy a gyűrű felé fordult volna, Csirkéhez passzolt, aki futtából bevágott egy távolit.

30. perc: 65-62. Márkus lopta ki a labdát Forbes kezéből. Az ifjú irányító egyedül indulhatott a palánk felé, de miután látta, hogy Forbes üldözőbe vette, Hendleinhez passzolt, aki elemi erővel tépte a játékszert a gyűrűbe.

31. perc: 68-65. Forbes triplájára Csirke felelte.

32. perc: 71-69. Rengeteget hiba csúszott a somogyiak védekezésébe. Legutóbb Márkus maradt egyedül Forbesszal. A dombóváriak irányítója könnyedén verte meg a fiatal kosarast.

33. perc: 71-74. A tolnaiak remekül használták ki magassági fölényüket. Sorra dobálták el a labdákat az ügyes, ám rendkívül alacsony fiatal kaposvári játékosok felett.

34. perc: 71-78. A hazaiak nagyon gyengén támadtak, a dombóváriak pedig a kontrákból elért ziccerekkel hét egységre növelték előnyüket.

35. perc: 75-78. Vojvoda szépen ment el az alapvonalon és a kilépő védők között Dávidot hozta kihozhatatlan helyzetbe.

36. perc: 75-78. Balogh próbált meg átgázolni Márkuson, kevés sikerrel, a játékvezetők azonban a KKK játékosát látták szabálytalannak.

37. perc: 77-80. Balogh játszotta el a nagy halált a hazaiak gyűrűje alatt, de ezúttal a sporik sípja néma maradt.

38. perc: 81-80. Dávid nagyon elkapta a fonalat. Egy zsákolással és egy szép centerjátékkal visszaszerezte csapatának a vezetést.

40. perc: 81-82. Forbesszot csak szabálytalanul tudta megállítani Csirke. A tolnaiak játékosa bedobta mindkét büntetőjét.

40. perc: 83-82. Dávid állhatott a büntetővonalra, de mindkét kísérletét elhibázta. A lepattanó azonban visszakerült hozzá, így nem sokkal vége előtt visszavette a vezetést a Kaposvár.

40. perc: 83-83. Baloghot faultolta Dávid, de a Suta becenévre hallgató kosárlabdázó csak az egyik büntetőjét értékesítette.

40. perc: 83-83. Az utolsó támadást a hazaiak vezethették, Csirke azonban kidobta a nézők közé a labdát. Következhetett a hosszabbítás.

41. perc: 83-83. Mindkét együttes elhibázta az első támadását.

42. perc: 85-83. Vojvoda szerzett egy lepattanót, de közben Hartvich szabálytalankodott ellene. Az ifjú titán mindkét büntetőjét bedobta.

43. perc: 89-83. Vojvoda ismét villant, ezúttal egy gyors akciót fejezett be higgadtan a 16 éves kosaras.

43. perc: 89-85. Forbes egy ziccerrel lopta közelebb az együttesét.

43. perc: 93-85. A hosszabbítás eddig Vojvodáról szólt. A kaposvári tehetség ellopott egy labdát és kitűnő passzt adott Dávidnak, majd kiharcolt egy hibát, s mindkét büntetőjét bedobta.

44. perc: 94-85. Balogh akarta szerelni Csirkét, de a játékvető hibát látott. Ezzel a faulttal kipontozódott a dombóvári játékos.

45. perc: 95-85. Orosz duplájával 10 pontra nőtt a különbség és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa.

45. perc: 96-90. Deák a végén még egy hármassal kozmetikázta az eredményt.

Kaposvár, 300 néző. Vezette: Páli, Téczely, Márton.
Kaposvári Kosárlabda Klub: Csirke (14/9), Vojvoda (11/3), Hendlein (28), Dávid (24), Orosz (14). Csere: Filipovics (2), Márkus (3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Fekete Ádám.
Dombóvár KC: Forbes (33/15), Balogh L. (15/6), Deák (9/9), Tömösváry (2), Hartvich (28/12). Csere: Szilágyi (1), Szente (2). Vezetőedző: Kis Attila.
Kipontozódott: Tömösváry (35. p.), Balogh (44. p.).
Jók: Hendlein, Dávid, Orosz, Vojvoda, ill. Forbes, Hartvich, Balogh L.