Támogatott tartalom

2021.09.24. 08:56

Nagyoperettel nyitja a kapuit és az évadot a kaposvári teátrum

Csárdáskirálynő. Olt Tamás rendezőként egy teljesen új, ám hagyománytisztelő köntösbe bújtatta Kálmán Imre nagyoperettjét A bemutató már akkor is csúszott, amikor a szerző megírta, most pedig a világjárvány miatt várt rá másfél évet a közönség.

PR

Kálmán Imre 1914-ben kapott felkérést, hogy írjon darabot egy pesti orfeumi énekesnőről, akibe beleszeret egy trónörökös. A szerzőnek tetszett az ötlet, azonnal nekilátott, ám közben kitört az első világháború. Félbe hagyta a munkát, mondván: „Nem tudok zenét szerezni, míg a frontokon egymást öli a világ!” Ez a háborúmotívum tartja keretként a Csiky Gergely Színház Csárdáskirálynő előadását, amelyet a fegyverdörgés ugyanúgy félbe szakít, mint a darab keletkezését.

-A Csárdáskirálynő amolyan „műemlékvédelmet” élvez, így tisztelettel nyúltunk hozzá, mint darabhoz. Hat különböző szövegkönyvből dolgoztunk, amelyek között az eredeti is ott van. Az eddigi Csárdáskirálynők mind megdicsőültek az előadás végére, a mi Cecíliánk viszont megkapja a magáét ármánykodásaiért-mondta Olt Tamás, a darab rendezője.

-Az emberekben van egy tévhit Cecíliáról, egy idős hölgynek gondolják, ám szerintem pontosan egy korombéli, negyvenes éveiben járó nő, aki huszonévesen hagyta ott az Orfeum világát, hogy az arisztokraták között érvényesüljön. Örömmel tölt el, hogy a Miska-Ferkó-Cecília triumvirátust Nyári Oszkárral és Sarkadi Kiss Jánossal játszom. Ez a szövetség a színpadon kívül is érvényesül közöttünk -mondta Nyári Szilvia, aki olyan színházi nagyasszonyok nyomába lépett a szereppel, mint Honthy Hanna, Psota Irén, vagy Molnár Piroska, aki Kaposváron annyi idősen tündökölt a szerepben, mint most ő. Nyári Szivia nagy kihívásnak tartja az operett műfaját.

- A valaha volt eddigi legnagyobb falat nekem, ráadásul először játszom a műfajban -csatlakozott a véleményhez Zsíros Linda is, aki Szilvia, a fiatal orfeumi énekesnő szerepében robbantja fel a Csiky színpadát. -A közönség egy olyan Szilviát lát tőlem, aki ugyan az Orfeumban lép fel, és vagány lány, ugyanakkor nagyon tiszta, és őrzi is ezt a tisztaságot-tette hozzá a színésznő. Fándly Csabának, Bóni grófként és Hűse Csabának a trónörökös Edvinként sikerült kitűnően megbirkóznia az operettslágerekkel, amelyekre a Somogy Táncegyüttes lejti a táncot a tőlük megszokott profizmussal csaknem három órán át.

Fotó: Memlaur Imre

Címkék#PR

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában