2009.01.10. 16:56

Fantasztikus diadal Dombóváron

Újabb parádés sikert aratott a kosárlabda-bajnokság 13. fordulójában a Kaposvári KK, amely Dombóváron nyerte meg az örökrangadót.

Sonline

Planet Leasing Dombóvári KC–Kaposvári KK 71–73

Dombóvár, Városi Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Ádám, Kapitány, Makovszky.

Planet Leasing Dombóvári KC:
Legrange (14), McCullough (8/6), Clark (14/3), Bódi (14/3), Dill (11). Csere: Balogh L. (-), Deák (6/6), Szőke (4/3). Vezetőedző: Bálind József. Edző: Adrian Budurean.

Kaposvári KK: Marciulionis (16/6), Vojvoda (25/12), Welton (11/9), Hoffmann (9/3), Orosz (8). Csere: Kiss K. (-), Dávid (4). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Fekete Ádám.

Jók: Vojvoda, Marciulionis, illetve Bódi, Clark.

Bálind József:
– Gratulálok a Kaposvárnak! Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert.

Dzunics Braniszlav: – Nagyon keményen megdolgoztunk ezért a győzelemért, a végén egy kis szerencsével nyerni tudtunk.

4. negyed

40. perc: 71-73.
Marciulins kihagyta ugyan a dobását, de személyi hiba miatt újra a vendégek jöhettek oldalbedobással, Hoffmann passzával ért véget a találkozó.

39,43. perc: 71-73. Lagrange dobott ziccert, kaposvári időkérés.

39,22. perc: 69-73. Vojvodát akadályozták, két büntetőből csak a második sikerült. Dombóvári időkérés.

39,20. perc: 69-72. Clark közelit dobott.

39. perc: 67-72. Welton újabb triplát szerzett tíz méterről, Bálint időt kért.

38, 50. perc: 67-69. Marciulionis két triplájával megint átvették a vendégek a vezetést.

38. perc: 67-63. Dombóvárnál Dill is betalált.

37. perc: 65-63. Kaposvári időkérés.

36. perc: 65-63. Clark zsákolásával ismét vezet a Dombóvár.

35. perc: 63-63. Lagrange indult be és gyártja a kosarakat a Dombóvárnak.

32. perc: 56-61. Bódi csinált egy 2+1-et, Vojvoda ziccert dobott, Orosz viszont sokadik támadását hagyja ki.

31. perc: 53-59 Kiss Kornélt csúnyán betakarták, majd az ellenakcióból Lagrange volt eredményes.

3. negyed

30. perc: 49-59.
Marciulionis végigharcolta a támadást, majd dobott egy ziccert, így most a Kaposvár vezet tízzel.

29,30. perc: 49-57. Sajnos Marciulionis negyedik hibáját is megkapta, Szőkének egy büntetője talált.

29. perc: 48-57. Legutóbbi támadását elhibázta a Kaposvár, Hoffmann messziről próbált dobni. Vojvodát lecserélték, mert begyűjtötte harmadik faultját is.

27. perc: 46-54. Parádésan játszik Vojvoda, labdát szerzett, próbálták megállítani, de Deák A. sportszerűtlenül akadályozat. Vojvoda mindkét büntetője talált és a Kaposvár jöhetett oldalról.

26. perc: 44-47. Az egykori kaposvári Szőke dobott triplát, majd Clark kosarával zárkóztak a hazaiak.

25. perc: 41-47. Kiválóan védekeznek a vendégek. Vojvoda zsákolásával növelte a vezetését. Bálint József edző időt kért.

24. perc: 43-41.
Vojvoda pazar triplájával újból a Kaposvár vezet.

22. perc: 41-38. Hoffmann végre szerzett egy kaposvári kosarat.

21. perc: 41-36. Két kihagyott triplával indítottak a kaposváriak, Bill viszont talált.

Pontszerzők

Lagrange 6, Szőke 0, Bódi 11/3, Bill 5, Balogh 0, McCullogh 8/6, Deák 6/6; illetve Marciulionis 10/6, Vojvoda 7/3, Welton 5/3, Dávid 4, Orosz 6, Kiss 0, Hoffmann 4.

2. negyed

20. perc: 39-36.
Deák Attila két triplájával fordított a Dombóvár. Vojvoda kivitte a labdát, így a Dombóvár fejezhette be a negyedet.

18. perc: 33-31. Lényegesen feljavult a Kaposvár védekezése. Bódi két bedobott büntetőjével először egyenlített, majd Dávid elleni személyi hiba után oldalról jöhettek a hazaiak és átvették a vezetést.

17. perc: 29-31. Welton és Marciulionis triplájával átvette a vezetést a Kaposvár.

15. perc: 29-26. Tovább lopakodott a Kaposvár. Marciulionis zseniális hát mögötti passza után Orosz talált.

14. perc: 27-21.
Kicsit följavult a kaposváriak játéka, hat pontot szereztek zsinórban, az utolsót Orosz dobta.

13. perc: 27-19 Welton triplájával és Orosz duplájával sikerült kozmetikázni az állást.

11. perc: 27-14. Bódi triplájával kezdődik a második játékrész. A lepattanókat rendre a hazaiak viszik el.

1. negyed

10. perc: 24-14.

9. perc: 22-14.
Kaposvári támadás után időkérés.

8 perc: 20-10. Bódi két büntetője után már tízpontnyi a különbség.

7. perc: 16-10. Dzunic edző kért időt, mert a kaposváriak védekezése meggyengült. Dombóvári támadást követően Marciulionis takarta be az egyik amerikait, oldalról jöhetett a Kaposvár. Hoffmann kihagyott egy ziccert és Vojvoda is hibázott.

4. perc: 11-6. A hazaiak rendre kosárral fejezték be támadásaikat. Lagrange, Clark és Dill is talált. Marciulionis dobására McCullogh válaszolt egy triplával.

1. perc : 0-2.
Vojvoda és Welton kihagyott tripláival kezdődött a találkozó. Majd Welton ziccerével megszerezte a vezetést a Kaposvár.