2009.02.21. 16:12

FC Fehérvár-BFC Siófok 2-1

A Siófok két gól után a találkozó végén szépített, egyenlítésre is lehetőségük volt, de a mérkőzást a két perc hosszabbítás után a hazaiak nyerték.

Sonline

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 1500 néző, vezeti: Bede (Kispál, Vígh).

FC Fehérvár: Sebők - Marko Andic, Koller, Horváth G., Mohl -  Nagy, Frakas, Tkacsuk, Polonkai - Sitku, Alves.

BFC Siófok: Milinte – Horváth G., Hegedűs Gy., Sütő, Köntös – Ivancsics, Tusori, Nagy L., Kanta Sz. – Magasföldi, Ndjodo.

2. félidő

90+2. perc: 2-1!

88. perc:
Előre vágott labdát továbbított Sütő Koós elé, aki tizenegy méterről fölé lőtt.

87. perc: 2-1. Baloldalról szabadrúgásból Magasföldi adott labdát Nagynak, aki paszolt Kantának, ő egy csel után ballal a jobb alsóba tekert.

83. perc: Egy beadást a gólvonalon álló Bojtor véletlenül Alvesnek adta, de ő óriási ziccerben tíz méterre mellé lőtte.

79. perc:
Ivancsics helyett Bojtor jött be. Pavlicsics tizenkét méterről lőtt, Milinte szögletre ütött.

78. perc: Pavlicsics lőhetett tíz méterről jobbról, Milinte kilépett Hegedűs és Tusori futott be a kapuba, utóbbi a gólvonalról mentett szögletre.

71. perc: Farkas B. szögletét Horváth fejelte kapura, de Milintének nem okozott gondot.

70. perc: Sitku helyett Vujovics, Nagy D. helyett pedig Pavlicsics jött be.

69. perc: Jobbról, tizenöt méteről Nagy D. lőtt fölé.

63. perc: Ndjod helyett Koós jött be.

62. perc: Nagy Lajos középről adott labdát a bal oldalon felfutó Magasföldinek, aki tizennégy méterről fölé lőtt.

59. perc: 2-0! Egy előre ívelt labda Tudori fejéről pattant Polonkai elé, aki tíz méterről a jobb alsóba lőtt, Milinte még beleütött, de menteni már nem tudott.

58. perc: Alves cselezgetett a siófoki szögletnél, Nagy D. elé tolta a labdát, aki Sütőt lerázva bevezette a siófoki kapu előterébe a labdát, de az érkező Sitku fölé vágta.

53. perc: Köntös kapott sárgát.

48. perc: Sitku lőtt tiznnégy méterről szembe a kapuba, Milinte bal kapufára védett, Nagy D. érkezett erre, ezt a labdát szögletre védte a kapus.

1. félidő

45. perc: 1-0.
Siófoki helyzet: Ndjodo fejelt Magasföldi elé, aki bevezette a labdát, majd tizennégy méterről lőtt, Sebők bravúrral szögletre mentett.
Ivencsics két szögletetet is rúgott, a második helyzetben Sitku mentett nagyot.

42. perc: Milinte fogta Horváth 23 méterről leadott lövését.

38. perc:
Farkas a bal oldalról a jobb kapu fölé lőtt 16 méterről, szabadrúgásból.

35. perc: Andic megrúgásáért Magasföldi kapott sárgát.

34. perc: Sitku a tizenhatosról bal kapufa mellé talált.

30. perc: Polonkai kapott sárgát Ndjodo buktatásáért.

29. perc: Ivancsics fejelt egy felívelt labdát a tizenhatoson belülre, Magasföldi lőtt belőle, de elakadt a védőkben, kezezést reklamált, de továbbengedték a játékot.

23. perc:  Alves adott labdát Sitkunak, Sütő is ott volt, de elcsúszott, így óriási lehetőség volt a fehérvári játékos előtt, de a kijövő Milinte megijesztette, majd Sitku rendezte a helyzetet.

17. perc: Ndjodo gyenge lövését könnyen fogta Sebők, a Siófok közben magához tért, kezd kiegyenlített lenni a találkozó.

13. perc: Magasföldi adott be jobról, de Sebők beleért, a védőké lett a labda.

12. perc: Sütő faultolta le Polonkait, a szabadrúgás után Horváth G. a kapu fölé lőtt.

7. perc: Sitku lövése ment 15 méterről a jobb kapufa mellé.

5. perc: 1-0! Mohl beadását követően Alves megelőzte a Hegedűs és éles szögből a kapuba talált.

2. perc: Farkas csúszott rá Tusorira, ezért ápolni kellett, állt a játék.