2009.03.18. 18:01

A félidőre eldőlt a Körmend győzelme

Már szinte az első két negyedben eldőlt, hogy a Körmend nyeri a mérkőzést, a végjátékban a kaposváriak csak kikozmetikázni tudták az eredményt.

Sonline

Kaposvári KK–Polaroid Lami-Véd Körmend 87–93 (16–24, 21–25, 22–27, 28–17)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kiss L. Fekete L. Domokos L.

0. perc
a kaposváriaknál Dávid Gergely nem tud játszani sérülés miatt a mai mérkőzésen, a vasiaknál biztosan hiányzik a keretből Fodor Gergely.

2. perc: 2-2
A Körmend vezette az első támadást, a vasiak kosárgyártását Tóth kezdte meg, a túloldalon welton triplája leperdült a gyűrűről, de Marciulionis nem hibázott a ziccer-helyzetben.

4. perc: 4-6
Marciulionis eladott labdájából Mulligan szerzett könnyű kosarat, Rodgers szintén közelről dobhatott majdnem ziccert. Welton középtávolról talált be a vendégek gyűrűjébe.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Már az elején rosszul kezdett a Kaposvár
[/caption]

5. perc: 6-10
Rengeteg a kaposvári hiba, a körmendiek könnyedén szerzik az első negyedben pontjaikat. Előbb Rodgers ziccerezhetett, majd Fodor dobott be két büntetőt.

7. perc: 8-15
Gyors 5-0-át produkált a Körmend, Tóth duplája után Fodor bevágott egy hármast, Krivacsevics mester időt kért. A pihenő után Vojvoda két büntetőjével zárkózott fel a Kaposvár

9. perc: 14-19
Csak Vojvoda nyújt elfogadhatót eddig, a fiatal játékos ismét két büntetőt dobhatott miután erőszakosan ismét faultot harcolt ki. Welton is betalált középtávolról.

10. perc: 16-24
A negyed utolsó másodpercében a csereként érkező Trummer még a sarokból bedobott egy triplát.

11. perc: 19-24
Vojvoda csak egy pillanatra maradt egyedül a negyed első támadásában, de a fital kaposvári játékosnak ennyi is elég volt, hogy bedobjon egy hárompontost. Vojvoda csapata legeredményesebb játékosa eddig a maga kilenc pontjával.

13. perc: 21-28
Banks két büntetője után Welton volt eredményes ziccerből, a dolog szépséghibája, hogy Trummer szinte azonnal válaszolni tudott szintén egy kétpontos kosárral.

15. perc: 26-36
Krivacsevics ismét időt kért a tízpontos különbség miatt. Trummer második tripláját szórta be a mérkőzésen, ami után Rodgers zsákolása csak hab volt a tortán

17. perc: 28-40
Marciulionis helyére Csirke érkezett. Mulligan 2+1-es akciójából a büntető kimaradt.

19. perc: 32-41
Kiss Kornél és Vojvoda két gyors kétpontosának köszönhetően közelebb zárkózott a Körmendhez a kaposvári csapat. Most Peter Stahl kért időt.

20. perc: 37-49
Vojvoda megszerezte második tripláját, de Banks vitézkedésének köszönhetően ismét nőtt a különbség a két csapat között. A félidő utolsó kosarát Csirke dobta ziccerből.

Félidőben

Kaposvári KK: Kiss K. 5/3; Csirke 2; Vojvoda 16/6; Welton 6; Orosz 6; Marciulionis 2.

Körmend: Rodgers 10; Trummer 8/6; Fodor 8/6; Mulligan 4; Banks 11; Tóth 5; Ferencz 3/3.

22. perc: 42-55
Jobban kezdett ismét a Körmend, Banks négy pontjára Welton ugyan válaszolt közelről, de Rodgers is betalált, így a kaposváriak semmit nem tudtak faragni hátrányukból a harmadik negyed elején.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] A félidőre már tetemes előnyt szerzett a Körmend
[/caption]

24. perc: 42-60
Kezd rémálommá alakulni a mérkőzés kaposvári szemszögből.  Marciulionis sokadik eladott labdája után Banks már majdnem húszpontosra növelte a vasiak előnyét.

25. perc: 46-65
Teljesen szétesett a kaposvári csapat, Mulligan gyorsan beszórt négy pontot, a helyzeten nem sokat segít, de Welton közelről nem hibázott.

28. perc: 54-69
Welton erőszakosságának köszönhetően kicsit faragott hátrányából a Kaposvár, a túloldalon azonban Mulligan két pontja nem akadályozta meg a nagyobb felzárkózást.

30. perc: 59-76
Kiss Kornél nem tudja tartani Rodgerst, igaz a kaposvári játékos két büntetőjével fejeződött be a haramdik negyed.

31. perc: 64-76
Welton 2+1-es akciójával kezdődött az utolsó negyed a mérkőzésen.

33. perc: 64-79
A Kaposvár nem tudott több lehetőséggel sem élni egymás után, ezzel szemben Trummer ismét bevarázsolt egy triplát a hazaiak gyűrűjébe.

34. perc: 69-81
Rodgers kihagyott két büntetőt, és az ellenakcióban Kiss kornél vágott be egy triplát. Peter Stahl időt kért.

36. perc: 71-83
Két körmendi támadás kivédekezése után Marciulionis iccerezhetett, de az ellenakcióból Banks is betalált, így csak rövid ideig volt tíz pont a különbség.

38. perc: 79-87
Marciulionis és Kiss Kornél triplái adtak szépségtapaszt és kevéske reményt a kaposvári szurkolóknak.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Hetedszer kaptak ki a vasiaktól
[/caption]

39. perc: 81-89
Banks hatalmas zsákolására Welton tudott válaszolni.

40. perc: 87-93
Kikapott a Kaposvár, ismét a körmendiek voltak jobbak.

Kaposvári KK: Marciulionis (14/3), Vojvoda (16/6), Welton (25), Hoffmann (5/3), Orosz (10). Csere: Kiss K. (15/9), Csirke (2), Kovács D. (-).
Vezetőedző:
Krivacsevics Dragoljub. Edző: Fekete Ádám.

Polaroid Lami-Véd Körmend: Fodor M. (10/6), Rodgers (18), Mulligan (15), Tóth G. (8/3), Banks (25). Csere: Ferencz (3/3), Trummer (14/12), Hegedűs (-). Vezetőedző: Peter Stahl. Edző: Hencsey Tamás.

Körmend: Rodgers 10; Trummer 8/6; Fodor 8/6; Mulligan 4; Banks 11; Tóth 5; Ferencz 3/3. Hetedszer kaptak ki a vasiaktól A félidőre már tetemes előnyt szerzett a Körmend Már az elején rosszul kezdett a Kaposvár -->