2009.04.03. 18:29

Kínkeserves győzelem a kiesési rangadón

Az utolsó percig kérdése volt, hogy a kiesési rangadón megszerzi-e első győzelmét az EnterNet-NTE Hegyvidék csapat a Kaposvári KK-val szemben. Szerencsére a búcsúzó Marciulionis nem vette fél vállról a mérkőzést.

Sonline

Férfi Kosárlabda NB I/A, 22. forduló:
EnterNet-NTE Hegyvidék–Kaposvári KK 84–88 (18–18, 22–21, 25–28, 19–21)

Budapest, SportMAX2 Rendezvénycsarnok, 200 néző. Vezette: Páli, Téczely, Domokos.

3. perc: 4-0
A hazaiak kezdtek jobban, Beák és Hajmásy is betalált az első percekben.

5. perc: 6-7
Orosz talált be egymás után másodszor is a gyűrűbe, majd Kereszte dobott be egy büntetőt.

6. perc: 9-10
Marciulionis,vágott be egy triplát de a túloldalon Simon Nándor is távolról talált a gyűrűbe. Oroszt Dávid váltotta a pályán.

7. perc: 9-11
A hazai csapat kért időt miután Marciulionis bedobott egy büntetőt. Kiss Kornél lépett pályára, Hoffmannt cserélte. A Hegyvidék csapatába Hajmásyt Krasznai váltotta.

10. perc: 15-16
A fővárosiak fordítottak az eredményen, Beék egy, míg Ruják két kétpontost dobott. Dávid 2+1-es akciója után újra a kaposváriak vezetnek.

10. perc: 18-18
Márkus egyéni akciója után Simon a dudaszóval együtt alakította ki az első negyed végeredményét.

12. perc: 18-23
A kaposváriak kezdtek jobban, Kiss szép passza után Dávid dobott könnyű ziccert, majd újra Kiss Kornél volt főszerepben, ezúttal bevágott egy triplát.

13. perc: 20-23
Krasznai két büntetőjével zárkózott fel a hazai csapat.

14. perc: 22-28
Welton triplája után Krasznai szerzett szép kosarat, majd Dávid tört eredményesen palánkra.

15. perc: 26-30
Welton könnyű kosara után, Simon szerzett tőlünk labdát, a játékos hatalmas zsákolással fejezte be a támadást. Egy újabb elhagyott labda után Welton hibájából Vill értékesíthetett két büntetőt.

16. perc: 30-32
Welton szerzett labdát, majd dobott ziccert, ezután két szép hazai betörés végeredményeként két pontra feljött a Hegyvidék.

18. perc: 33-37
Egy hazai tripla után Orosz is három pontot szerzett egy 2+1-egy akcióból.

19. perc: 35-38
Kiss Kornél haramdik hibája után két büntetővel zárkózott fel a hazai csapat, Marciulionis csak egy büntetőt értékesített a túloldalon.

20. perc: 40-39
Ruják triplájával megfordította az eredményt a Hegyvidék, Orosz csak egy büntetőt tudott értékesíteni. A félidő utolsó másodpercében a kaposváriak még megpróbálkoztak egy triplával, de már nem esett több pont a játékrészben.

22. perc: 42-39
Botrányosan alacsony színvonal a második félidő elején. Krivacsevics edző technikait kapott, amiért nem értette, miért vettek el csapatától egy kosarat. Simon  bedobta a büntetőket, de azóta mindkét csapat hibázott a támadásokban.

24. perc: 50-44
Egy hazai tripla, után Marciulionis válaszolt, De Hajmásy után Krasznai ismét betalált távolról.

26. perc: 53-49
Marciulionis 2+1-e és két büntetője után Simon ismét bevágott egy triplát, így nem sikerült tartósan felzárkózni a Hegyvidékhez. Krivacsevics időt kért.

26. perc: 56-54
Fülöp egy büntető után beharcolta a landát a gyűrűbe támadásban is, Kiss triplából volt eredményes, majd Welton nem hibázott közelről.

27. perc: 56-60
Welton triplájával visszavette a vezetést a Kaposvár. Orosz a ziccere után még egy büntetőt is értékesített.

29. perc: 63-64
Krsznai öt pontjának köszönhetően ismét a kaposváriak nyakán a hazai csapat. Welton két könnyű kosarat szerzett, Marciulionis triplát hibázott.

30. perc: 65-67
Krasznai kettese meghozta az egyenlítést, de Marciulionis megverte védőjét és ziccerből megszerezte a negyed vége előtt a kaposváriaknak a vezetést.

32. perc: 65-69
Három elhibázott hazai támadás, és két elszórt Welton labda után, az amerika közelről végre nem hibázott.

33. perc:71-69
Hajmásy triplát szerzett, majd Welton faultjával együtt is beesett egy hazai kétpontos. Kaposvári időkérés után még jön egy büntető.

35. perc: 75-71
Ruják labdaszerzés után bevágta a ziccerét, majd valamivel később két büntetőt is. Marciulionis védőjét elhagyva szépített.

36. perc: 75-76
Ismét Marciulionis volt harcos, majd Vojvoda szórt be egy hármast, fordított a Kaposvár.

38. perc: 79-79
Marciulionis egy büntetője után a hazaiak szintén büntetőkkel egynelítettek Kiss negyedik hibája után. A litván irányító ziccerből volt eredményes, de Keresztes büntetőivel megint kiegyenlített a Hegyvidék.

38. perc: 81-82
Óraigazítás miatt állt sokáig a játék.

39. perc: 84-83
Kiss csak egy büntetőt értékesített Beák kipontozódása után, Simon triplát dobott.

40. perc: 84-85
Két büntetőt is elhibázott a hazai csapat Marciulionisnak helyén van a szíve, ismét betörés után vágott be egy ziccert. A Hegyvidék időt kért.

40. perc: 84-88
Orosz büntetőivel ért véget a mérkőzés.

EnterNet-NTE Hegyvidék: Ruják (18/3), Hajmásy (13/9), Beák (6), Simon N. (19/9), Keresztes (6). Csere: Krasznai (14/6), Fülöp (6), Will (2). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Hartai Tamás.

Kaposvári KK: Marciulionis (26/3), Vojvoda (9/9), Welton (20/6), Hoffmann (-), Orosz (15). Csere: Dávid (12), Kiss K. (4), Márkus (2), Kovács D. (-). Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub. Edző: Fekete Ádám.