2009.04.13. 17:09

Mindössze két pont jutott Somogynak a Dráva csoportban

A Rákóczi ligacsapata és a Nagyatád döntetlent játszott, míg a Marcali és a Nagybajom kikapott.

Tudósítóinktól

NB III, Dráva csoport

Kaposvári Rákóczi FC II. – Bonyhád 1–1 (0–1)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 100 néző. V.: Jakab.

Rákóczi FC II.: Horváth T. I. – Major, Petrók, Zahorecz, Horváth T. II. – Bőle ( Szolomajer, 57.), Kulcsár (Tabi, 17.), Keczeli (Dekanics, 67.) – Balázs B., Németh M., Bozsovics. Edző: Pusztai László, Balázs József.

A 8. percben egy talált góllal szerezte meg a vezetést a vendégcsapat, amely fegyelmezett védekezésének és lelkes játékának köszönhetőn rászolgált az egy pontra.
A Rákóczi gólszerzője: Bozsovics.

Komlói Bányász – Nagyatádi FC 1–1 (1–0)
Komló, 100 néző. V.: Biró.

Nagyatádi FC: Patak – Prucsi (Balogh), Tamás, Pintér, Ben-csik – Vukmann, Márton, Kiss, Akácsos (Brezovszky) – Pintér B., Pércsi (Szabó M.). Edző: Papp Zoltán.
Gólszerzők: Gulyás, illetve Kiss.

Kiegyenlített mérkőzésen az utolsó percben szerzett góllal ponttal távozott a Komlói Bányász otthonából a nagyatádi együttes.

Marcali VFC–Beremend 1–3 (1–0)
Marcali, 100 néző. V.: Berke.

Marcali VFC: Tánczos – Takács M., Károli, Papp M., Bellán (Lakics, 46.) – Mixtai, Kovács O., Németh A., Tóth G. – Kovács P., Bódai (Németh B., 46). Edző: Németh István.
Gólszerzők: Kovács O. (35.), illetve Udvardi (74.), Udvardi (75.), Farkas P. (85.).

A mezőnyben egyenrangú csapatok mérkőzésén a vendégek vesztett állásból egy perc alatt lőtt két góllal fordítottak, így számukra értékes három pontot szereztek a kapura veszélytelen hazaiaktól.

Bogád–Nagybajom 3–1 (1–0)
Bogád, 36 néző. V.: Rákosi.
Nagybajom: Noé – Horváth P. (Buzás, 46.), Kollega B., Szabó, György – Babai, Nagy R. (Tóth G., 86.), Androsics, Horváth Á. (Pájer, 46.) – Csörgei, Ágoston. Edző: Bőzsöny János.
Gólszerzők: Csabai (53.), Sági (73.), Sütő (21.), illetve Babai (80.).
Kiállítva: Csörgei (85., második sárga lap után).

A műfűhöz és a nagy meleghez jobban alkalmazkodó és a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést.

További eredmények: PVSK– Szentlőrinc 0–2, Mohács–Szekszárd 1–3, Pécsvárad–Paks II. 2–6, Nagykanizsa–Dombóvár 1–0.