2009.04.11. 18:42

Tartalékos csapattal is győzőtt a Rákóczi Nyíregyházán

A Soproni Liga 22. fordulójában a kaposvári labdarúgók Nyíregyházán vendégszerepeltek. Prukner Lászlót eltiltották a mérkőzésről, így a vezetőedző csak a lelátóról nézhette végig tanítványainak játékát. A Rákócz komplett védelme is hiányzott a korábbi kiállítások miatt.

Sonline

1. perc: Nikolics tizennégyméteres középre tartó lövését kellett illyésnek hárítania.

6. perc: Obric ígéretesen csavarodó szögletét időben lehalászták a védők, akik mielőtt Farkas odaért volna, feszabadították kapujukat.

11. perc: Miskolczi került lövőhelyzetbe 20 méteren, de bombája jócskán elkerülte Kovács kapuját.

16. perc: Stojkov kapott remek labdát a jobb oldalon, a csatárt nagy vágta után kiszorították az oldavonalhoz a kaposvári védők, így éles szögből leadott lövés csak azoldalhálót tudta megzörgetni.

18. perc: Farkas Krisztián remek 18 méteres lövésébe léptek bele a hazai védők, így odalett az ígéretes lehetőség.

23. perc: Jórészt a két tizenhatos között zajlik a játék, mindkét csapat inkább a biztonságra törekedett eddig.

26. perc: Obric 26 méterről próbálkozott szabadrúgásból, de a labda a kapu fölé és mellé szállt a távoli kísérlet után.

27. perc: 0-1!
Obric passzolt középre Farkasnak, a csatár lövését a haziak kapusa csak kiütni tudta, a berobban Nikolics négy méterről már nem hibázott.

30. perc: Bogdán kapott sárga lapot.

31. perc: Perényi 22 méteres szabadrúgását ütötte ki a jobb alsó sarokból Kovács.

33. perc: Zabos egy jobb oldali beadás után perdített kapura, szerencsére pontatlanul.

37. perc: Hegedűs Tibor kapott sárga lapot a hazai csapatból.

43. perc: Az utóbbi percek kapkodó játéka után talán mindkét csapatnak jót fog tenni a pihenő.

45. perc+1. perc:
Egy perc hosszabbítás után vége az első félidőnek. 0-1!

46. perc: Cserélt a hazai csapat, Miskolczi helyet ramos, Perényi helyett pedig Fekete Ádám kapott lehetőséget.

50. perc: Csendes játékkal folytatták a csapatok, helyzetet a hazaiak és vendégek sem tudtak még kialakítani a második félidőben.

53. perc: Obric 20 méteres szabadrúgás alig valamivel kerülte el a nyíregyházi kapu jobb felső sarkát.

56: perc: Stojkov cselezte magát tisztára, az ajtó-ablak ziccerbe még Pintér lába időben odaért, kimaradt a nagy hazai helyzet.

57. perc: Bogdánt Junor váltotta a kaposváriaknál.

59. perc: A nyíregyházi csapatban Zabos helyére Dosso érkezett csereként.

63. perc: Hiába vezetett több ígéretes akciót is a Kaposvár, az utolsó átadásokon elbuktak a remek gólszerzési lehetőségek.

67. perc: Zsolnai kapott sárga lapott.

69. perc: Jovánczai lépett pályára Zsolnai cseréjeként.

72. perc: Dosso jobb oldali beadása után stojkov fejelt kapufára, a kipattanót Minczér,, óriási helyzetben közelről a kapu főlé bombázta.

78. perc: Mboussi adott be a jobb oldalon, a veszélyesen érkező labdát Kovács valósággal kirepülve kapujából bokszolta el.

83. perc: Izgalmas véghajrá elé nézhetünk. A Nyíregyháza mindent egylapra feltéve támad, a Rákóczi, szinte lesben állva, feszülten várja a kontrát.

87. perc: Ramos kapott sárga lapot.

88. perc: Farkas Krisztián helyett Reszli lépett pályára.

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek a Kaposvár Nyíregyházán tudott nyerni.
Nyíregyháza - Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-1)

Nyíregyháza, 2000 néző. V: Vad II. (Varga Zs., Demeter J.)