2009.09.16. 20:19

A Mezőkövesdet is legyűrte a Csurgói KK

Második győzelmét is megszerezte a férfi kézilabda NB I-ben a Csurgói KK, amely a Mezőkövesdi KC együttesét verte hazai pályán egyetlen góllal.

Tudósítónktól

Csurgói KK–Mezőkövesdi KC 28–27 (15–13)
Csurgó, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.

A hétközi időpont ellenére szépszámú közönség töltötte meg a sportcsarnok lelátóit. A hazai csapat nagy elánnal kezdte a mérkőzést és gyorsan 3-4 gólos előnyre tett szert. A matyóföldiek többször felzárkóztak, de a Csurgó tartotta  a vezetését. A félidő végén kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre a somogyi csapat. A szünet után kicsit az „öltözőben maradt” a hazai együttes, amely öt gólt kapott zsinórban. Ennek következtében 19–16-ra már a vendégek vezettek.

A Csurgó rendezte sorait. Előbb felzárkózott, majd a vezetést is átvette és két perccel a vége előtt 28–24-nél már csak a gólkülönbség volt kérdéses.
A végjátékben aztán a Csurgó egy gólt megőrzött előnyéből és ezzel második mérkőzését is megnyerte az idei bajnokságban. Egy hét múlva szerdán már kicsit nehezebb dolga lesz a somogyi legényeknek, Bala-tonfüreden kell megszerezniük a két pontot érő győzelmet.

Buday Ferenc: – Azt kaptuk, amit vártunk. Tudtuk, hogy a Mezőkövesd egységes, jó csapat. Boldogok vagyunk, hogy a második meccset is megnyertük a fantasztikus szurkolóink segítségével.

Rosta István: – Ahhoz a Csurgóhoz érkeztünk, amely hazánk egyik legjobb körülmények közt készülő csapata. A tisztes helytállás volt a célunk ezt maximálisan teljesítettük. A végjátékban a nagy Csurgó a kis Mezőkövesdet játékosállományban maga alá gyűrte.

Csurgói KK: Hudák – Buday 8/1, Szabó B. 2, Császár 1, Frey 7, Oláh 5, Fodor 2. Csere: Nikolics (kapus), Dömös 1, Cifra, Kökény, Gelley 1, Kemény 1, Antal. Vezetőedző: Buday Ferenc.

Mezőkövesdi KC: Szabó P. – Bajóhegyi, Bécsi 4, Papp 2, Molnár, Fekete 7/1, Juhász Z. 5. Csere: Józsa (kapus), Rosta 6, Papics 1, Milicsevics, Juhász K. 2, Padla, Rácz. Játékos-edző: Rosta István.

Hétméteresek: 2/1, illetve 1/1.
Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc.