2009.09.05. 22:10

Ibra melle győzelmet hozott a svédeknek

Ibrahimovic melléről a kapuba pattant Babos mentése a 94. percben. Szerencsétlen góllal kaptunk a svédektől. Magyarország-Svédország 1-2 (0-1).

Sonline

A világbajnoki selejtezősorozatban negyvenezer szurkoló volt kíváncsi a Puskás Ferenc Stadionban a magyar labdarúgó válogatott Svédország elleni szereplésére. A továbbjutási reményekkel, a csoport második helyén álló magyar együttes egy szerencsétlen góllal kapott ki a svédektől.

A mérkőzés nyolcadik percében egy szöglet után Mellberg fejelt tíz méterről a magyar kapuba. 0-1. A második félidőben, a Dzsudzsákot lökték fel helyzetben a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Huszti magabiztosan értékesítette. 1-1.

A maradék tíz-tizenöt percben a magyaroknak és svédeknek is adódott lehetősége a gólszerzésre. A hosszabbítás három percének lejárta után azonban Ibrahimovic kapott remek labdát, a támadó egyedül törhetett kapura. A Barcelona csatárja kissé hosszan szöktette magát, Babos kifutva a kapujából a játékosra lőtte a labdát, ami Ibrahimovic felső testéről visszapattanva a 94. percben került a magyar kapuba. 1-2.

A csoport másik mérkőzésén Dánia – Portugália: 1-1.