2009.09.29. 19:02

Továbbjutott a Rákóczi a Magyar Kupában

Nyert Veszprémben, így továbbjutott a Magyar Kupában a Kaposvári Rákóczi FC. A somogyiak góljait Sztanics és Petrók szerezte.

Temesvári Iván

Veszprémi FC–Kaposvári Rákóczi FC 1–2 (1–2)
A vendég kaposváriak mindjárt az első helyzetüket gólra váltották, miután Sztanics védők mögé beívelt labdáját Nikolics 12 méterről a bal alsó sarokba lőtte (0–1). Az első játékrész közepén a több helyzetet is kialakító házigazda veszprémiek Babos révén egyenlítettek (1–1), ám alig félórányi játék után egy szabadrúgást követően Petrók kialakította a végeredményt (1–2).

Szurkolói busz indul

Megfelelő számú jelentkező esetén a Kaposvári Rákóczi FC Baráti Köre szurkolói autóbuszt indít a szombaton 18 órakor kezdődő Videoton elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Jelentkezni legkésőbb pénteken délig lehet Győri Gábornál a (70) 947–6633-os telefonszámon.

A második félidőben egy-egy ígéretes helyzet adódott mindkét kapu előtt, ám a hálóőrök mindkét esetben nagy bravúrral hárítani tudtak. A mérkőzés hajrájában mindent megpróbáltak a lelkes hazaiak az egyenlítés érdekében, azonban a szögleteiket és az oldal-szabadrúgásaikat rendre hatástalanította a magabiztos zöld-fehér védelem.

Veszprém, 500 néző. V.: Berke.
Veszprémi FC: Varga T. – Szöllőskei, Fehér K., Pálfi, Leipold – Garai, Soós, Kalcsó, Tatai – Babos (Czvetkó a 74. percben), Finta P. Edző: Orbán Tamás.
Kaposvári Rákóczi FC: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz – Kovácsevics, Hegedűs (Pintér L. a szünetben), Balázs, Sztanics (Markovics a szünetben), Bogdán – N. Nikolics (Lambulics a 66. percben), Szepessy. Vezetőedző: Prukner László.
Gólszerzők: Babos (a 23. percben), illetve N. Nikolics (a 12. percben), Petrók (a 31. percben).