2010.02.02. 20:21

Nehéz visszavágó előtt a Csurgói KK

A csurgóiak négy góllal vezettek a félidőben a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Balatonfüred ellen, a végén a döntetlennek is örülhettek.

Sonline

Csurgói KK–Balatonfüredi KSE  23–23 (13–9)
Csurgó, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

A nemzetközi kupaszereplés szempontjából létfontosságú mérkőzéssel kezdte a Csurgói KK együttese az idei évet. Az ellenfél az a Balatonfüredi KSE csapata volt, melyet a bajnokság során már kétszer – idegenben és hazai pályán is – egyaránt legyőzött a somogyi alakulat. A csurgóiak számára rosszul keződött a mérkőzés, a fürediek gyorsan kétgólos előnyre tettek szert.

A Buday-legényeknek negyed óra után sikerült utolérni az ellenfelet. A 16. percben már a vezetést is átvették Fodorék. Az első percekben megsérülő Dömös Tibor hiányát ugyan támadásban  megérezte a Csurgó, de a jó védekezés miatt a félidő végéig sikerült négygólos előnyt kicsikarni. Ekkor már mindenki azt gondolta, hogy a hazaiak már az első mérkőzésen eldöntik a továbbjutás sorsát. A folytatásban azonban még tovább rontották teljesítményüket a hazaiak.

Álmosan, tanácstalanul kézilabdázott ekkor a Csurgó. Felzárkózott a Füred és a 46. percben már a vezetést is magukhoz ragadták a vendégek (16–17). Az elképzeklés nélkül játszó Csurgó ettől kezdve már csak az eredmény tartására volt képes. A somogyiak ráadásul örülhettek az összecsapás végén, hogy legalább a döntetlent elérték.

Csurgói KK: Hudák – Buday 6/3, Dömös, Oláh G. 5/2, Szöl-lősi Sz. 3, Nagy M. 1, Fodor 2. Csere: Nikolics (kapus), Szabó B., Frey T. 2, Cifra 1, Gelley, Józsa 2, Kemény. Vezetőedző: Buday Ferenc.

Balatonfüredi KSE: Szathmáry – Bakos 5, Tombor 3, Pásztor 5, Szöllősi B. 2, Salamon 3, Kiss Á. Csere: Szász Zs. (kapus), Heiczinger, Németh L., Horváth R. 1, Lelkes, Kovács Gy. 2, Frey J. 2. Vezetőedző: Velky Mihály.

Kiállítások: 6 perc, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 1/0.

Buday Ferenc: – A játékkal elégedett vagyok, csak sajnos kihagytuk a ziccereket.

Velky Mihály: – A párharc sorsolásakor a Csurgó volt az esélyesebb. Felkészültünk ellenfelünk játékából, ezzel az eredménnyel pedig talán 50 százalékra hoztuk a sanszunkat. A számunkra is igen nehéznek ígérkező hazai találkozón fog eldőlni a továbbjutás sorsa.

A találkozó visszavágóját  március 10-én, szerdán 18 órától játsszák Balatonfüreden.