Győr - Siófok: egy gól, két kiállítás, hazai öröm

Jól tartotta magát a Siófok az ETO otthonában, de a két kiállítás megpecsételte a balatoniak sorsát a gyengén muzsikáló győriekkel szemben.

Sonline

I. FÉLIDŐ

0. perc: A győrieknél nyolc olyan játékos lép pályára, aki a Monpellier ellen is teljesített, a siófokiaknál Fehér megbetegedett, helyette a fiatal Márton kapott lehetőséget.

2. perc:
A Győr kezdte a mérkőzés. A kezdés után nem sokkal Sztanisics és Sowunmi fejelt össze, a haziak védőjét kellett ápolni.

4. perc: Megvolt az első győri helyzet, fehér szabadrúgása után a hazaiak Bouguerrát keresték, Molnár ideőben szedte fel a csatár lába elől a labdát.

10. perc: Kezd lélegzethez jutni a Siófok, Pilibaitis megsérült, 10 perc alatt ő a harmadik hazai játékos, akit ápolni kellett.

16. perc: Ha az akadozó, alssú játék a balatoniaknak kedvez, akkor mondhatni, hogy a Siófok akarata érvényesül eddig a Győr otthonában.

20. perc: Sowunmi csapta be Djordjevicet majd Pilibaitist, a védők faultolták a csatárt. A szabadrúgást a 16-os sarkárol Ludánszki ívelte fel, a labdát Novák két méterről tolta kapufára.

24. perc: Dinjar szabadrúgását Bouguerra fejelte jócskán mellé, a túloldalon Piller másolta a szituációt, az ő labdáját Sowunmi csúsztatta messzire a kaputól. Kevés a játék, sok a szabálytalanság.

29. perc: Djordjevic kétszer adott haza rosszul egy perc alatt, mindkétszer siófoki szöglet következett, de a vendégek nem tudták kihasználni a lhetőséget.

32. perc: Dinjart próbálkozott 22 méterről, lövése a kapu fölött hagyta el  a pályát. Sowunmi fejelte le egy beadást Kecskésnek, de a siófoki lövés is elkerülte a kaput.

36. perc: Egy szép siófoki akció húzódott végig a jobb oldalon. Mogyorósi Thiago összjáték után a légiós megverte lábbal Völgyit, majd beadta a labdát, de Sowunmi nem ért oda.

42. perc: Dinjar szögletét Molnár ütötte ki az utolsó pillanatban az érkező Djordjevic elől.

45. perc: Alaposan megynomta a félidő végét a Győr. Bouguerra fejelte le a labdát Koltainak, aki 16 méterről lőtt a kapu ölé. Nem sokkal később Dinjart futott keresztbe a kapu előtt, majd bal labbal a jobb felsőbe célozta a labdát, Molnár bravúrral hárított.
Félidő: 0-0.

II. FÉLIDŐ

46. perc: A Szünetben Koltait Teimuraz váltotta a hazai csapatban. .
Az első félidőben az ETO 17, a Siófok 13 szabálytalanságot követett el, a haziak nyolcból kétszer találtak kaput, a vendégek fele ennyi kísérletből érték el ugyanezt. Mindössze egy-egy les volt az első 45 percben.

52. perc: Nem sok minden történt eddig a második félidőben, egy-egy halvány szögletecskét leszámítva...

55. perc: Teimuraz kapta az első sárga lapot Ludánszki buktatásáért.

56. perc: Nicorec helyett Aleksidze lépett pályára az győri csapatban.

59. perc: Dinjart szabadrúgása után Pilibaitis gyakorlatilag négy méteren rúgott ziccerben luftot. Az ellentámadásból Thiago Sowunmit hozta helyzetbe, de a csatár elcselezte magát gólhelyzetben.

63. perc Mogyorósi kapott sárga lapot.

67. perc: Mogyorósi megkapta második sárgáját Alkesidze buktatásáért. Kiállítás.

68. perc: 1-0!
Völgyi ívelte fel a szabadrúgást, Aleksidze nem hibázott 10 méterről.

69. perc: Ludánszkit Kocsis váltotta a vendégeknél.

71. perc: Graszl rosszul bekkelt egy beadást, a labda a bal kapufától végigcsorgott a siófoki gólvonalon.

76. perc: Piller ütközött Djordjeviccsel a vonal mellett, a játékvezető szerint a siófoki könyökölt, ezért azonnal kiállította a szabálytalankodó Pillert.
Stevanovics kapus sárga lapot kapott reklamálásért.

77. perc: Kecskést Délczeg váltotta a siófokiaknál.

82. perc: Ismét cseréltek a vendégek, Sowunmi helyett Csermelyi lépett pályára.

88. perc: Tokody is besárgult meccs végére.

90+2. perc: Két perc hosszabbítás után lett vége a mérkőzésnek.

Győr - Siófok 1-0 (0-0)

Győr, ETO-Park, 3000 néző. V.: Oláh; Butkai, Márton
A mérkőzés 20.00 órakor kezdődik.

Győri ETO FC: Stevanovics - Tokody, Sztanisics, Djordjevic, Völgyi -
Fehér, Pilibaitis - Koltai (Teimuraz), Nicorec (Aleksidze), Dinjar, Bouguerra.

Vezetőedző: Pintér Attila

BFC Siófok: Molnár P. - Mogyorós, Graszl K., Mártoni, Novák -
Ludánszki (Kocsis), Tusori - Thiago, Kecskés (Délczeg), Pillér - Sowunmi (CSermelyi)
Vezetőedző: Mihalecz István

Sárga lap: Teimuraz (55. perc); Mogyorós (63 perc és 67. perc), Sztevanovics (76. perc), Tokody (88. perc)

Piros lap: Mogyorósi (67. perc), Piller (76.perc)
Gól: Aleksidze (68. perc),