Werner remekül mutatkozott be a Kaposvári KK-ban, ennek ellenére simán kikapott a somogyi csapat az Albacomp otthonában.

Albacomp–Kaposvári KK
93–79 (14–21, 32-20, 19-15, 28-23)

I. negyed

2. perc: 4-2.
gyors kosarakkal indult a mérkőzés, a hazaiaknál Simon és Jones volt eredményes, míg a túloldalon Wilson dobott egy duplát.

4. perc: 6-11. Állva hagyta ellenfelét a Kaposvári KK. Werner egy gyönyörű lefordulásból elért kosárral tette le névjegyét a somogyi együttesben.

6. perc: 6-15. Remekül támadtak a kaposváriak, igaz Hanga kiosztott egy méretes blokkot Cunninghamnek, de a labdát Soós szedte össze és értékesítette a középtávolit.

7. perc: 10-15. Simon Balázs értékesített egy közelit, ráadásul egy faultot is kiharcolt. A vendégeknél Medvét Kutasi váltotta.

8. perc: 12-17. A hazaikban Simon tartotta a lelket, a karmester zsinórban öt pontot dobott, a vendégeknél Werner és Cunningham nyújtott kiemelkedőt.

9. perc: 12-21. Ismét a kaposváriak két amerikai légiósa volt a főszereplő, Cunningham egy büntetőt értékesített, Werner pedig bevert egy triplát.

10. perc: 14-21. Simon Balázs egy közeli dobással állította be az első negyed végeredményét.

II. negyed

11. perc: 16-21. Jones két büntetőjével és Kutasi eladott labdájával indult a második etap. A fiatal irányító ráadásul oda is ütött Hollisnak.

13. perc: 22-23. Crocker első triplája után időt kért Fekete Ádám, de ez nem zavarta meg a fehérváriak játékosát, aki a rövid pihenő után ismét távolról volt eredményes.

15. perc: 31-29. Szigorúbb védekezésre váltott a hazai együttes; a kaposváriak sokkal nehezebben jutottak lehetőséghez. Egy gyors lerohanás végén Bódi emelt be egy hármast, s ezzel átvette a vezetést az Albacomp.

17. perc: 33-38. A kaposváriak amerikai légiója a 38 pontból 32-et vállalt. Werner eddig 9 pontot dobott és négy lepattanót szedett le; ismét vezettek a vendégek.

20. perc: 46-39. Az utóbbi percek ismét az Albacompról szóltak. Simon, Hanga és Hollis is eredményes volt a vendégek palánkja alatt, a kaposváriaknál csak Wilson tudott pontot dobni.

20. perc: 46-41. Cunningham két büntetőjével zárult az első félidő.

III. negyed

22. perc: 51-41. Tíz pontra nőtt a két csapat közti különbség. Crocker közelről volt eredményes, majd Hanga vágott be egy hármast.

23. perc: 53-41. Keller Á. zsákolása után Fekete Ádám magához rendelte csapatát.

23. perc: 55-45. Úgy látszott, az időkérés használt a Kaposvári KK-nak, hiszen Cunningham kétszer is meg tudta verni védőjét, igaz közben Hanga is betalált.

26. perc: 57-47. A kaposváriak kicsit jobban céloztak, de hiába. Minden somogyi pontra azonnal jött a válasz a túl oldalról.

30. perc: 65-56. A somogyiak új légiósa, Werner hozta vissza a reményeket: egy közelivel és egy távolival ismét tízen belülre hozta csapatát.

IV. negyed

32. perc: 68-57. Hanga törhetett egyedül a gyűrűre, miközben zsákolt Fülöp még oda is csapot egyet, így még egy büntetőt is dobhatott.

34. perc: 79-65. Werner cipelte a hátán a kaposváriakat, a légiós szinte mindenhonnan betalált, de ez csak ahhoz volt elég, hogy ne tudja eldöntetni végleg a mérkőzést az Albacomp.

36. perc: 82-65. Hanga ismét egyedül maradt, és ismét bevágott egy hármast, ezzel el is dőlt a találkozó... A somogyiak magyar magja eddig nyolc pontot "szorgoskodott" össze...

38. perc: 89-72. Hollis duplája után már tizenkilenc pontra nőtt a két csapat közti különbség. Cunningham kiharcolt egy faultot és értékesítette is mindkét büntetőjét.

40. perc: 93-79. Vége a találkozónak. A vendégek 79 pontjából Cunningham 25-öt, Wilson 19-et, Werner pedig 24-et vállalt, míg a magyar mag 11 pontot dobott.

Alba Regia Sportcsarnok, 1400 néző. V.: Pálla Z., Györffy Pál A., Gorka Sz.
Albacomp: Simon B. (22), Hanga (21/12), Crocker (11/6), Keller Á. (8/3) Jones (15). Csere: Bódi (6/6), Hollis (10/3), Madár (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Kaposvári KK: J. Wilson (19), Medve (4/3), Soós (5), Werner (24/9), Cunningham (25). Csere: Kováts (2), Kutasi (-), Márkus (-), Fülöp (-). Vezetőedző: Fekete Ádám.
Kipontozódott: Hollis (a 38. percben), illetve Soós (a 25. percben).
Jók: Simon, Hanga, Jones, illetve Cunningham, Werner.